24.11.2019 - Redakce

Liberec předčil i Ostravu s bere cenné tři body!

Dva dny po výhře v prodloužení nad Tatran Střešovice vycestovali muži FBC Liberec k důležitému utkání o pomyslných šest bodů. V ČPP Aréně svěřenci Zdeňka Skružného skvěle zvládli utkání s ostravským FBC a zaslouženě si odvezli tři body.

FBC ČPP Ostrava vs. FBC Liberec 3:7 (1:3,1:2,1:2)

Jako klíčový moment utkání se dá považovat začátek zápasu. Aktivnější hosté udeřili už v čase 3:49, kdy se prosadil junior Matušů, který zaznamenal premiérovou branku v Superlize. O 4 minuty později bylo na straně libereckých ještě veseleji. Rozkovec si krásně položil Bindera a zvýšil na 2:0. Dokonalý start dovršil Kopecký přesně umístěnou ranou v přesilovce 5 na 3. Do konce první periody se hra přelévala ze strany na stranu a oba týmy si vypracovávali šance. Jediná střela, která prošla za záda Janoty přišla z hole Šindlera v 19. minutě.

Vedení FBC Liberec trvalo i v druhé dvacetiminutovce. Zvýraznit ho dokázal Prokop Ferdan, když střelou z první našel volné místo mezi tyčí a domácím Binderem. 4:1. V dalších šancích hostujících selhali Rozkovec, Valeš i kapitán Klucho. Druhý jmenovaný se prosadil v čase 36:54 a poslal Liberec do čtyřbrankového vedení. Ostrava na tento nepřiznivý stav reagovala stažením sestavy na dvě pětky. A to se jí následně vyplatilo. Gólem do šatny zužitkoval Sládek přečíslení 3 na 2.

Do třetí třetiny vstoupilo FBC Liberec s velkým varováním v podobě promrhaných vedení z předchozích zápasů. Zápletku přinesla třetí branka Ostravy z hole dvougólového Sládka. Dva kritické momenty přišly v druhé polovině poslední třetiny. Liberec se musel bránit při dvou vyloučeních. Domácí tuto šanci nevyužili. V závěrečných chvílích ještě sáhla Ostrava ke hře bez brankáře, ale připravené příležitosti lapil skvěle chytající Janota. Konečnou podobu výsledku zajistil dvěma brankami Kopecký a dovršil svůj první superligový hattrick.

V 13. kole Superligy porazilio FBC Liberec ostravské FBC 7:3 a zapsalo nad soupeřem i druhou výhru v sezoně.

Branky: 3x Kopecký, Valeš, Rozkovec, Ferdan, Matušů

Střely: 23:20