20.10.2019 - Redakce

Liberec přestřílel Otrokovice a bere tři body!

V rámci 7. kola vyrazili muži FBC Liberec do Otrokovic. Na horké půdě je čekal nepříjemný soupeř, u kterého se body nezískávaly vůbec lehce. Severočeši předvedli dobře takticky zvládnutý výkon a vyhráli v poměru 9:5.

Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE vs. FBC Liberec 5:9 (1:4, 3:2, 1:3)

Vstup do zápasu Liberci příliš nevyšel a už od první minuty ztrácel jeden gól. Následovalo několik dalších šancí domácích, kteří tím potvrdili útlum hostujícího celku. Liberec vyrovnal na začátku dvanácté minuty, bekhendovou střelou nad nohu překonal domácího brankáře Rozkovec. O necelou minutu slavili liberečtí další gól, trefil se Ferdan. Hosté dostali v 15. minutě prvního dějství možnost přesilové hry, kterou využil Šoltys. A dokonalou druhou polovinu první třetiny gólově zakončil Balatka.

Liberec pokračoval v dobrém výkonu i v druhé třetině, ale v polovině zápasu přišly chyby, díky kterým se Otrokovice dostali na dostřel jediné branky. Přestřelka pokračovala gólem na 3:5 znovu z hole Balatky. V čase 34:59 pak znovu udeřil domácí celek, ale bleskovou odpověď znovu vymyslel Balatka, který tak dovršil hattrick.

V úvodu třetí části dostal Liberec příležitost přesilové hry, kterou v jejím samotném závěru využil Kopecký. Na 5:7 snižoval v jednapadesáté minutě domácí Gál, ale poté přišly dva slepené góly Liberce, které rozhodly o osudu zápasu. Premiérovou superligovou branku vstřelil Světlík a po krásné souhře třetí formace se trefil Kořínek. Liberec slaví cenné tři body po výhře 9:5.

Branky: Balatka 3x, Ferdan, Kořínek, Kopecký, Rozkovec, Světlík, Šoltys

Další utkání sehrají liberečtí v sobotu 26. října na SH ZŠ Dobiášova. Ve 20 hodin vypukne zápas s pražskou Spartou. Srdečně Vás zveme.