Aktuální zprávy
05.01.2020 - Redakce

Liberec přetlačil Otrokovice a bere dva body!

Utkání 20. kola Superligy florbalu nabídlo divákům na hale Dukla Liberec dramatickou podívanou. Liberečtí florbalisté v závěru utkání šťastně vyrovnali a dovedli zápas do prodloužení. O druhém bodu navíc rozhodl kapitán Matěj Klucho.

FBC Liberec vs. Panthers Otrokovice 7:6 po prodloužení

Diváci v liberecké hale mohli sledovat opatrný vstup obou týmů do utkání. Ze začátku měli přeci jen více ze hry domácí, ale první gól vstřelily v desáté minutě Otrokovice. Liberec mohl vyrovnat z trestného střílení, Kološ ale zakončil vedle. Vyrovnání přišlo až v čase 11:05 kdy se trefil Lhota. Třetina se dohrávala v ospalém tempu, oba týmy předvedly mnoho ztrát, ze kterých ale nevzešly už žádné gólové situace.

Druhá třetina odstartovala galapředstavení libereckého Balatky. Ten již v první minutě propálil pohlednou střelou hostujícího golmana a otočil dosavadní průběh utkání. Poté Liberec dostal nabídku přesilové hry, ale dlouho se nemohl dostat do zakončení, a tak zůstala početní výhoda nevyužita. V devětadvacáté minutě přišlo vyrovnání z hole Jurčíka, ale přesně v polovině zápasu skóroval Kopecký a vrátil tak vedení domácímu celku. Tentýž hráč se nechal v čase 33:07 vyloučit a Otrokovice nejdříve vyrovnaly a po využité přesilovce skórovaly ještě jednou. Vedení Pantherů netrvalo dlouho, podruhé v utkání střílel Balatka. V čase 38:26 zkompletoval hattrick a Liberec tak znovu o gól vedl.

Vedení Liberce netrvalo dlouho. Petřík se z velkého brankoviště prosadil už po 7 vteřinách třetí třetiny. Následné minuty se odehrávaly spíše na obranné polovině Otrokovic, ale žádné velké šance nepřišly. Ve 49. minutě si srazil Kološ střelu Nehily do vlastní branky a Severočeši opět v zápase prohrávali. Po dvou minutých hry byl za hru rukou vyloučen Kárník. Naštěstí Vaníček podržel svůj tým a nepřipustil zvýšení vedení. Výborně bránicí hostující nepřipouštěl velké šance. Naštěstí, liberecké fanoušky rozjásal Valeš, který z velkého úhlu trefil pravou šibenici a vyrovnal na 6:6.

V prodloužení důležité první buly vyhrál Liberec a neváhal odvolat brankáře. První powerplay ještě nevyšla, ale ta druhá už úspěšná byla. Kološ krásně připravil pozici kapitánu Kluchovi a ten nekompromisně zajistil domácím bod navíc.

Liberečtí získali dva body i přes poměrně nepovedený výkon. Lednový program bude pro florbalisty velmi shovívavý, protože už odehrají pouze jedno utkání na hřišti Sparty Praha.