18.09.2022 - Redakce

Liberec přetlačil Pardubice na nájezdy a bere výhru!

Liberečtí florbalisté chtěli odčinit minulou vysokou prohru. V prvním domácím zápase sezony Liberec předvedl s Pardbucemi vyrovnanou bitvu, kterou museli rozhodnout až nájezdy. V nich ani jednu branku neinkasoval brankář Mück, a tudíž vychytal Liberci první dva body v nové sezoně.

FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 7:6 pn. (1:1,4:3,1:2,0:0)

Liberec vstoupil do první periody bravůrně. V úvodu si tvořil šance a dokázal zužitkovat jednu z nich. Stránský pohotově našel Trčku, který svým prvním gólem v dresu Liberce otevřel skóre. V dalších minutách se hra spíše vyrovnala a důkazem toho bylo srovnání z hole Kučery. Úvodní třetina nabídla mnoho šancí, které dokázali brankáři Mück a hostující Denemark chytit.

Do prostředního dějství nevstoupil Liberec vůbec dobře. Na 2:1 pro hosty zvýšil Pakosta. Tato branka odstartovala doslova brankostroj. O vyrovnání se z dorážky postaral Macháč. Následně si Sokoli opět vzali svoje vedení zpátky. Průběh zápasu otočila především lajna ve složení Trčka - Stránský - Ferdan, která připravila následující dvě branky. Tím se Liberec dostal do vedení 4:3. To ale nebylo vše! Dvoubrankový rozdíl ve skóre obstaral obránce Janeček, jenž brankou oslavil svoje narozeniny. Závěrečné slovo měli hosté, když Žáček tečoval nahození od středové čáry.

Vedení Severočechů netrvalo ve třetí třetině dlouho. Obránce Bitman byl vyloučen a jeho trest brankou zrušil Pakosta, který završil hattrick. Přesilovou hru dokázal proměnit i Liberec. Valeš nabyl Stránskému a ten neuvěřitelně pověsil míček do horního rohu branky Denemarka. 6:5! Liberec si ale výhru za tři body neodvezl, protože matador Zozulák z brankoviště srovnal na konečných 6:6.

Souboj šel do prodloužení. Pardubice celé prodloužení hru zdržovali a nepředvedli nic, kromě neustále držení míčku bez jakékoliv aktivity. Protože branka v prodloužení nepadla, rozhodly o osudu utkání až nájezdy. V nich kraloval domácí brankář Mück, když dokázal vychytat všechny tři střelce Východočechů. O vítěznou branku se postaral mladík Wiener.

Po vyrovnaném průběhu utkání berou liberečtí florbalisté první dva body do tabulky Livesport Superligy. O další bodový zisk budou usilovat v neděli 25.9., kdy svěřenci Zdeňka Skružného vycestují do Vítkovic, kde se utkání z tamním 1. SC Tempish Vítkovice.