Aktuální zprávy
22.11.2019 - Redakce

Liberec přetlačil Tatran a bere dva body!

Ve dvanáctém kole Superligy florbalu přivítal Liberec na domácí palubovce pražský Tatran. Po prvních dvou třetinách svítilo na tabuli příznivé skóre pro domácí, nicméně Tatranští se několikrát vrátili do zápasu a dovedli zápas až do prodloužení. O druhém bodu pro FBC Liberec rozhodl Radek Valeš, který oslavil hattrick.

FBC Liberec vs. Tatran TEKA Střešovice 9:8pp (2:1, 3:2, 3:5, 1:0)

Liberec vstoupil do zápasu velmi opatrně, možná až s přílišným respektem. Tatranští hráči předváděli dobrou hru s balónkem a jejich pohyb dělal domácím problém. Liberečtí ale využili svou první větší šanci v osmé minutě utkání, kdy se prosadil Rozkovec. Poté se nechal vyloučit hostující hráč a Liberec zásluhou Balatky odskočil do dvoubrankového vedení. Dobrou třetinu si liberečtí pokazili dvěma vyloučeními ve dvacáté minutě a dvojitou přesilovku využil Tatran ke vstřelení kontaktnímu gólu.

V úvodu druhé třetiny přišlo vyrovnání, když hosté využili i klasickou početní převahu. Rychlou odpověď si připravil v čase 23:03 Valeš, ale o tři minuty později svítilo na tabuli znovu vyrovnané skóre. Liberec pokračoval ve velmi dobrém výkonu, dobře bránil soupeřovy brejky a z podobných situací ohrožoval branku soupeře. Odměnou byla branka ve dvaatřicáté minutě, kterou vstřelil znovu Rozkovec. Výborný výkon předváděl také liberecký brankář Janota, který několika zákroky držel Liberec ve vedení. Jistotu vzadu potvrdil gólem v závěru prostřední periody Kopecký.

Tatran stáhl hru na dvě formace, ale Liberec se ničeho nezalekl a pokračoval v aktivní hře. Druhou branku v zápase vstřelil Valeš a domácí odskočili do tříbrankového trháku. Tatran ale nesložil zbraně a sto pětadevadesáti divákům ukázal, jak dokáže během necelých tří minut stáhnout tříbrankové manko. Dvaapadesátá minuta patřila jednoznačně domácímu Čermákovi, který svým prvním superligovým gólem poslal Liberec zpět do vedení. O minutu později navíc zvyšoval Baudisch a svěřenci Zdeňka Skružného cítili, že v tomto zápase mohou brát všechny tři body. Liberec přečkal i oslabení, nicméně hru v šesti přetavili Pražané znovu ve vyrovnání a poslali tak zápas do prodloužení.

Domácí prohráli úvodní buly a museli tak čelit další, téměř tříminutové power-play Tatranu, tentokrát čtyři na tři. Liberec se k míčku dostal až na poslední minutu a v čase 64:55 dokázal Valeš k radosti libereckých zkompletovat hattrick a rozhodnout o výhře domácích 8:7 po prodloužení.

Branky: Valeš 3x, Rozkovec 2x, Balatka, Kopecký, Čermák, Baudisch

Počet diváků: 195

Střely: 24:22

Už v neděli vycestují muži FBC Liberec k 13. kolu Superligy Florbalu. V daleké Ostravě se utkají s tamním FBC. Na ostravský celek mají sveřenci Zdeňka Skružného z letošní sezony příjemné vzpomínky. V úvodním kole ligy FBC Liberec vyhrálo v poměru 4:3. Podaří se přivést důležité body a poskočit v tabulce vzhůru?
24.11.2019 | 17:00 | ČPP Aréna