Preview k zápasu
05.10.2017 - Redakce

Liberec přivítá v sobotu pražskou Bohemku

V rámci sedmého kola Tipsport superligy zavítá do Liberce tým FbŠ Bohemians. V minulém ročníku nejvyšší soutěže slavil dvakrát tým z Liberce za dvě shodné výhry 6:5 po prodloužení. Přetlačí domácí zelenobílé i tentokrát?

FBC Liberec (1-1-2-2)

Liberec se oklepal z úvodních dvou nepovedených utkání a nastartoval čtyřzápasovou bodovací šňůru. Jeden bod získal v zápase s Tatranem v HomeCredit aréně, kdy se po dobrém výkonu nakonec musel spokojit s prohrou 5:6 po prodloužení. Další bod pak získal v utkání se Spartou. Zápas dospěl až k nájezdům, kde byl znovu úspěšnější pražský tým. V televizní předehrávce se libereckým povedlo odvézt si dva body z České Lípy, kde výhru po prodloužení vystřelil Lukáš Veselý. Ve svátečním severském derby v Ústí nad Labem se Liberci konečně povedlo získat plný počet bodů. Vítězství se ale nerodilo lehce, když po první třetině svítilo na časomíře skóre 1:5 pro Florbal Ústí. Liberečtí muži se ale vzchopili, ukázali skvělým ústeckým fanouškům velkolepý obrat, a nakonec brali tři body za výhru 10:8.

Lídrem Liberce v kanadském bodování je jednoznačně Lukáš Veselý. S velkou formou potýkající se obránce nasbíral v šesti utkáních třináct kanadských bodů, když osmkrát gól vstřelil a pětkrát na něj nahrál. Dalším stavebním kamenem libereckého útoku je nejzkušenější hráč Petr Salát, který má na kontě o jeden kanadský bod méně. Deseti body se blýskl Radek Valeš, po šesti bodech si připsali Prokop Ferdan a Tomáš Marek.

FbŠ Bohemians (3-0-1-2)

Zelenobílým se vstup do soutěže také úplně nevyvedl. V prvním utkání sice brali bod s Vítkovicemi, pak ale ve dvou těžkých utkáních s Boleslaví a Chodovem vyšli bodově naprázdno. Technologům podlehli v divoké přestřelce 11:6, v Open Airu na pražské Štvanici v bouřlivé atmosféře nedokázali přetlačit úřadující mistry a prohráli 2:4. Pak ale Bohemians brali devět bodů ze tří zápasů, když ovládli na góly bohatý zápas s Brnem 13:7, ve Znojmě vyhráli 3:2 a pražskou Spartu porazili se skóre 8:6. Na kontě tedy mají deset bodů a patří jim prozatím páté místo.

Bohemians se v útoku spoléhají na Jakuba Šárku (10+5), dále na dvanáctibodového Davida Šimka (9+3) a mladého Patrika Kielera (4+8). Pozor si budou liberečtí muset dát i na Pavla Čiháka a Matyáše Krebnera. Ti nasbírali shodně sedm bodů. Bodově naprázdno ale nevyšli ani Palatinus, Zezulka, Cabejšek nebo Mandík a další.

Shrnutí

Poprvé se v této sezoně představí FBC Liberec na Dukle. Bude mu staronové prostředí svědčit a zopakuje či vylepší výkon z minulého roku, který vedl ke dvěma bodům? Dokáží liberečtí přetrhnout vítěznou šňůru v posledních zápasech nekompromisních Bohemians? Otázky budou zodpovězeny v sobotu ve 20.00.

Sobota 7. 10. 2017, 20:00, SH Dukla Liberec