14.11.2021 - Redakce

Liberec prohrál o tři branky s Mladou Boleslaví

Zdeněk Skružný musel ve 14. kole Livesport Superligy počítat mnoho zraněných a nemocných hráčů. I proto mohl využít pouze 13 hráčů do pole. V utkání se liberečtí hráči drželi Mladé Boleslavi, ale to bodový zisk nestačilo a po zásluze prohráli o tři branky. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. Předvýběr.CZ Mladá Boleslav 6:9 (1:2,3:5,2:2)
Kdo bude dneska určovat tempo zápasu, bylo jasné už od prvních minut hry, protože mladoboleslavští drželi míček a svým aktivním přístupem si vytvářeli mnoho šancí. Nicméně aktivita nenesla kýžené ovoce a první branku v zápase zapsal tým Liberce. Jakub Mádlo si dobře připravil míček na střed a poprvé propálil reprezentačního brankáře Bauera. Hostující tým se z nepříznivého stavu rychle oklepal a zápas bleskurychle otočil. Za tři minuty, v čase 13:18, vedl 2:1. Trefil se Zakonov a poté střelou po zemi Dominik Beneš. To bylo z pohledu branek v první periodě vše.

Do prostřední části si Liberec přenesl část z dvouminutové přesilovky. Početní výhodu nedokázal zužitkovat, ale prosadil se krátce po jejím konci. Na 2:2 vyrovnal Filip Smutný. Divoký start druhé dvacetiminutovky zařídil Hemerka, jenž uklidil míček do prázdné brány. 3:2. Poslední vyrovnání stavu zařídil hezkou brankou Prokop Ferdan. V následné pasáži dominovali hosté, po dlouhé tlaku využili dvě příležitosti a odskočili na dvoubrankový rozdíl. Snížit se podařilo Patriku Rozkovcovi, který konečně zapsal první branku v letošní sezoně. Liberecká radost dlouho nevydržela, protože v závěru přišly dvě branky Mladé Boleslavi, které určily stav 4:7 po čtyřiceti odehraných minutách.

Liberecké odhodlání s výsledkem zápasu něco udělat rychle uhasil rekordman Curney. V čase 40:48 zvyšoval už na 8:4. Jiskru naděje vystřelili domácím Ferdan a Smutný, nutno říci, že druhý jmenovaný neproměnil nařízené trestné střílení. V závěru utkání nepomohla Liberci závěrečná hra bez brankáře. Tento risk navíc využil rychlík Tokoš a dodal výsledku konečnou podobu.

Shrnutí:
14. kolo Livesport Superligy skončilo výsledkem 9:6 pro favorita soutěže Předvýběr.CZ Mladou Boleslav. Liberecký tým bude mít možnost přidat další body do tabulky nejvyšší florbalové soutěže už ve čtvrtek, kdy se utká v Praze s týmem ACEMA Sparta Praha. Utkání začíná v 19:30 na UNYP Aréně.