18.11.2019 - Redakce

Liberec sahal po bodech. Bohužel Bohemians podlehl

Dohrávka 11. kola Superligy florbalu se odehrávala netradičně v pondělí v prostředí haly Slavie Praha. Florbalisté FBC Liberec dlouho sahali po bodech, ale nakonec museli zkousnout hořkou prohru 6:7.

FbŠ Bohemians vs. FBC Liberec 7:6 (2:4,1:1,4:1)

Začátek utkání se nesl v duchu tvrdé bitvy. K vidění bylo několik ostrých soubojů, které zůstaly bez povšimnutí rozhodčích. Nicméně v úvodu dominovali klokani a získali výhodu vstřelené branky, když se v čase 2:23 prosadil Patrik Kieler. Liberečtí hráči se brzy otřepali, vyrovnali hru a začali střílet branky. Jako první se prosadil Daniel Kroupa a krátce na to Radek Valeš, kterému krásně přiťuknul kapitán Matěj Klucho hrající tento zápas v útoku. Otevřená vrátka nechávali hráči Bohemians i ve druhé polovině první třetiny. Z přesilové hry se prosadil obránce Lhota a následně přidal svoji druhou branku z brejkového úniku. 4:1. Skóre první třetiny ještě zkorigovali domácí, kdy po nešťastném odrazu zakončoval Krebner.

Do druhé periody rozhodčí zpřísnili metr a liberečtí tak museli čelit čtyřem oslabením. Díky obětavé hře a aktivitě hostujícího Balatky zvýšili Severočeši vedení už na 5:2. Domácí celek se v poslední přesilovce přece jen dokázal prosadit a snížil na 5:3. V této třetině si hráči FBC Liberec nevytvořili příliš šancí a dostali se pod tlak soupeře.

Zkraje poslední části měli hráči Liberce mnoho příležitostí, jak odskočit do příjemnějšího náskoku. Ve vyložených šancí ale ztroskotali na brankové konstrukcí. Trest přišel v podobě snížení na rozdíl jediné branky v čase 7:46. Přes 600 diváků následně rozjásal Šebek, jehož střelu si nešťastně srazil do vlastní klece Lhota, 5:5. Misky vah překlopil zpět na libereckou stranu Valeš po dorážce z velkého brankoviště. Následně Liberec přežil další oslabení a už to vypadalo, že si z Prahy odveze body. Nejdřív ale po výhozu golmana Kotoučka srovnal Kieler a minutu před koncem zápasu zajistil Bohemians tři body střelou od mantinelu Krebner. Liberec ještě zkusil hru bez brankáře, ale gólu se nedočkal a připsal si tak další poážku.

Nabitý florbalový týden bude pokračovat i v pátek a v neděli. V pátečním utkání přivítají muži FBC Liberec na domácí půdě Tatran Střešovice, úvodní buly je naplánované v 20:00 a hale SH Dukla Liberec. V neděli pak muže čeká dlouhá cesta do Ostravy k zápasu s domácím FBC.