30.11.2020 - Redakce

Liberec schytal debakl od lídra Superligy

15 ran do liberecké sítě. Nejvyšší porážka v téhle sezoně je o to bolestnější, že přišla po vybojovaném obratu v Otrokovicích. Příběh zápasu, ze kterého až mrazí, naleznete níže.

Podještědští vstoupili do utkání poměrně aktivně, bojovali o každý balonek a žádný souboj nevynechávali. To ovšem trvalo jen do sedmé minuty, kdy v rozmezí 100 vteřin obdrželi tři branky z holí Šindlera, Hájka a Chomy. Průběh dalších minut byl vcelku monotónní. Vítkovice tvořily hru a nepouštěly Liberec do závažnějších akcí. Brankář Souček byl tak pouze divákem sledujícím přehlídku šancí svého týmu. Naopak domácí Mück musel být neustále v permanenci. V čase 16:04 Gattnar zvýšil na 0:4 z pohledu libereckých a uzavřel účet první třetiny.

Druhá třetina začala, jak ta první skončila. V prvních deseti minutách se ukázala pověstná ocelová pěst naší republiky a Vítkovičtí odskočili na dvouciferné číslo ukazatele skóre. Jedinou lehkou náplastí na bolest libereckých byl gól Balatky, který stanovil skóre v polovině zápasu na 1:10. Ani přes oddechový čas, střídání brankáře a machinacemi se sestavou se ale domácím nedařilo se zápasem něco udělat a byli to opět vítkovičtí, kteří dělali další čárky na již tak dlouhý brankový účet. V 34. minutě proměnil sice Valeš trestné střílení, ale po druhé třetině svítilo na tabuli zlověstné skóre 2:13

Do třetí třetiny šel hostující celek s lehkostí a vyrovnaností. Nedával na sobě nijak najevo, že má obrovský náskok a nutil Liberci svou hru. Po dalších dvou brankách v síti domácích ovšem mírně polevil a polyethylenový děrovaný balonek se tak začal objevovat i na útočné polovině Liberce. To vedlo k tomu, že přesně 3 minuty před koncem uzavřel smutný příběh zápasu Šoltys. Stav po třech třetinách 3:15. Za zmínku stojí, že hned šestici hostujícím hráčům se podařilo zaznamenat 3 a více kanadských bodů.
Branky: Balatka, Valeš, Šoltys