Preview k zápasu
26.09.2021 - Redakce

Liberec se lídra Superligy držel. Rozhodla třetí třetina

Ve 4. kole Livesport Superligy dorazil pod Ještěd aktuálně vedoucí tým soutěže Tatran Střešovice. Liberečtí florbalisté se Tatranu dlouho drželi, ale soupeř dokázal dominovat ve třetí třetině a díky tomu si odvezl z Liberce tři body za výhru 10:5.

FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 5:10 (1:2,4:4,0:4)

Hned v úvodu zápasu museli liberečtí hráči odolávat ofenzivnímu tlaku od Tatranu Střešovice. To se povedlo pouze do času 5:23, kdy skóre zápasu otevřel Petr Brautferger. Ani vstřelená branka nezapříčinila jiný obrázek hry. Tatran dominoval a liberečtí hráči těžce odolávali a byli vylučováni. Nabídnutou přesilovku o dva muže v poli hosté využili a dostali se do dvoubrankového vedení. Obdržená branka Severočechy nakopla. Nejprve trefil Stránský břevno, poté se konečně prosadil Smutný

Druhá dvacetiminutovka začal jednobrankovým náskokem, který Tatran dlouho neudržel. V čase 21:33 si prostřelil Valeš Kříže a bylo vyrovnáno. To Liberec ukolébalo a brzy to zas bylo o dvě branky pro soupeře. 2:4. To nebylo ze strany obou celků vše. Nejprve Smutný snížil, aby nato v čase 28:11 zvýšil Marek Beneš z trestného střílení na 5:3. Do konce třetiny brankáři propustili ještě tři branky. Nejprve dokonal hattrick mladíček Smutný, poté opět zaúřadovala silná první pětice soupeře, když se prosadil Ondřej Němeček. Těsně v závěru druhé periody si vzal slovo Šimon Stránský, jehož tečovaná střela skončila až za zády Kříže. 5:6.

Do závěrečné třetiny trenér Fridrich stáhl sestavu na dvě pětice, tímto aktem dostala velký prostor ve hře první formace Tatranu Střešovice a to se ukázalo jako rozhodující moment. Rozdíl ve skóre posunul střelou na zadní tyč Beneš, o tříbrankový rozdíl se postaral Meliš. Vedení 8:5 si lídr soutěže pohlídal a branku Liberci nepovolil ani ve hře bez brankáře. Navíc sám dvakrát odkrytou svatyni trefil a díky skvěle zvládnuté třetí třetiny si z Liberce odvezl všechny tři body za výhru 10:5.

Florbalisté FBC Liberec tak prohráli třetí utkání ze čtyř. V dalších dnech bude svěřencům Zdeňka Skružného pokračovat velmi nabitý program. V úterý vycestují do Ostravy, o den později se střetnou v televizním utkání s Českou Lípou a v neděli 3.10.2021 se opět představí doma proti Panthers Otrokovice. Utkání začne v 18:30 a my se těšíme na Vaši návštěvu.