12.08.2020 - Redakce

Liberec si výhru nepřipsal. Tatran vyhrál 6:1.

První soutěžní utkání nové sezony nedopadlo pro barvy FBC Liberec dobře. Brzy nabyté vedené z 1. třetiny dlouho neudržel a většinu zápasy za svým soupeřem zaostával. V 1. kole Poháru Českého florbalu vyhrál Tatran v poměru 6:1.

Superligová bitva Liberce s Tatranem Střešovice začal lépe pro domácí, kteří šli v polovině první třetiny do vedení zásluhou Šoltyse. Hosté dokázali před pauzou ale skóre vyrovnat zásluhou navrátilce z Finska Ondřeje Vítovce. Od druhé třetiny se již prosazovali pouze Střešovičtí. Po brankách Havlase a Sládečka vedli po druhé dvacetiminutovce již 3:1. I přes libereckou snahu korigovat stav utkání se i v poslední třetině prosazovali pouze svěřenci trenéra Fridricha. Nejprve se před brankou z dorážky nemýlil Adam Tlapák, standardní situaci využil Milan Meliš a stav zápasu na 6:1 uzavřel v přesilové hře Martin Šindelář.