Aktuální zprávy
28.09.2021 - Redakce

Liberec udolal Ostravu a bere dva body!

Během svátečního dne vycestovali muži FBC Liberec do slezské metropole, kde se utkali s ostravským FBC. Po dobrém průběhu zápasu muži dlouho drželi naději na zisk tří bodů. To nevyšlo kvůli vyrovnání domácích v čase 59:59. Rozhodující moment přišel až v samostatných nájezdech, které rozhodl Šimon Stránský.

FBC ČPP Ostrava vs. FBC Liberec 5:6 po sn. (1:1,2:2,2:2,0:0,0:1)
Bleskový vstup do utkání předvedl Liberec i proto, že se dokázal v čase 1:27, kdy se v signalizované výhodě prosadil Valeš. V následném průběhu první třetiny se mnoho šancí nevyskytovalo a oba celky hráli poměrně opatrný florbal. Ostrava si vyrovnání přichystala do 13. minuty, když dokázala zužitkovat početní výhodu. Za stavu 1:1 odcházela obě družstva i do šaten.
Druhá perioda začala mohutným nástupem domácích. Z protiútoku se prosadil střelec Malajka, když našel mezeru mezi brankářem Chladem a přední tyčkou. To Severočechy nepoložilo, naopak více začali tvořit hru a dostávat se do šancí. Vyrovnání zařídil Smutný a potvrdil formu z minulého utkání. Pomyslnou misku vah naklonil na stranu Liberce svým druhým gólem Radek Valeš. 3:2 pro Liberec. Nicméně FBC Liberec do šaten s vedením našel, protože 8 vteřin před koncem třetiny obdržel branku na 3:3.
Ve třetí dvacetiminutovce hrál na míčku lépe Liberec, zaslouženě se dostal i do vedení, když Smutný chytře využil rychle rozehranou standartní situaci z hole Wienera. Když hostující celek zvýšil zásluhou Ferdana na 5:3 zdálo se, že je rozhodnuto. Bohužel tomu tak nebylo, nejprve Ostrava snížila při přesilovce a poté dokázala vyrovnat v čase 59:59, když Pešat šťastně našel místo pro střelu a ta zapadla za brankovou čáru.
Za remízového stavu muselo rozhodnout až prodloužení. V něm si liberečtí našli prostor pro dvě velké šance. Neuspěl Valeš a ani Stránský. Rozhodnout museli až nájezdy, a když rozdílový vsítil Stránský, tak posunul bod navíc k Liberci.
Liberečtí florbalisté vyhráli v 5. kole Livesport Superligy na hřišti favorita z Ostravy 6:5 po samostatných nájezdech a získali cenné dva body. Další superligovou kořist budou moci získat v televizním derby už zítra, kdy na zimním stadionu v České Lípě nastoupí proti tamnímu FBC. Utkání začíná v 17:00.