24.08.2020 - Redakce

Liberec v Chomutově vyhrál a přiblížil se postupu.

Liberečtí v druhém utkání základní skupiny vrcholové části zavítali na palubovku prvoligového Chomutova. V tomto utkání potřebovali nutně zvítězit, aby mohli pomýšlet na postup do další části Poháru Českého florbalu.

Do první třetiny vstoupili hráči FBC Liberec rozpačitě. I přes herní převahu obrana v čele s brankářem Ponomarevem propustila hned tři branky. Na všechny domácí trefy našli svěřenci Zdeňka Skružného rychlou odpověď. Po první dvacetiminutovce svítil stav 3:3.
Druhá třetina přinesla podobný obrázek hry jako ta první. Hostující tým aktivně napadal, ale vyložené šance nebyly proměněny. Počtvrté v zápase se Chomutov dostal do vedení po zásluze Bernase. Liberec dlouho opařen nezůstal a zaslouženě vyrovnal díky střele z hole Kořínka. I po druhé třetině svítilo vyrovnané skóre.
Ve třetí třetině liberečtí předvedli brankový uragán. Nejprve vsítil dvě branky Valeš, který zvýšil na 6:4 z pohledu Liberce. Ve zbylé části zápasu Chomutov psychicky odpadl a do jeho branky padly ještě 4 branky. Hattrick dokonal Ferdan, první branku za mužský elitní tým vstřelil Wiener. Konečným výsledkem 10:4 si liberečtí vybojovali dobrou výchozí pozici do závěrečných bojích ve skupině vrcholové části Poháru Českého florbalu.