Aktuální zprávy
08.12.2019 - Redakce

Liberec v derby úspěšnější. Lípu porazil 7:5!

Po nepovedeném výjezdu do daleké Ostravy liberečtí znovu dostali výhodu domácího prostředí a v rámci šestnáctého kola Superligy florbalu přivítali Českou Lípu. Před fantastickou kulisou téměř pěti stovek diváků se Liberec prezentoval povedeným výkonem a dokázal derby ovládnout poměrem 7:5.

FBC Liberec vs. FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:5 (1:1, 1:0, 5:4)

Liberečtí vstoupili do utkání velmi aktivně, lehce se dostávali do útočného pásma a vypracovali si několik šancí. Jednu z nich proměnil v úvodní branku Šoltys na konci sedmé minuty utkání. Hosté se do tempa dostali až v druhé polovině první periody a z hole Štěrby se jim podařilo vyrovnat. Stav 1:1 vydržel až do konce dvacáté minuty utkání.

Liberec pokračoval v dobrém výkonu z úvodu zápasu a vynutil si i tři přesilové hry. Tu prostřední z nich využil Valeš a Liberec odskočil znovu do vedení. Několik dobrých zákroků předvedl liberecký Vaníček, který v prostřední třetině nedovolil České Lípě vstřelit branku.

Pro diváky nejatraktivnější třetina přinesla celkem devět branek, první dvě z nich vstřelili hosté a otočili tak dosavadní skóre zápasu. Liberec se ale nepříznivého skóre nezalekl a dokázal znovu strhnout skóre na svou stranu. Obě tyto branky vstřelil Ferdan, který se trefil v sedmačtyřicáté a devětačtyřicáté minutě. Zanedlouho ale znovu na tabuli svítilo nerozhodné skóre 4:4. Domácí pak dostali už čtvrtou možnost početní převahy, kterou zužitkoval druhým gólem v utkání Valeš. Hra nahoru-dolů pokračovala až do 53. minuty. V krátkém sledu následovaly tři branky, z nichž dvě byly do sítě hostí. Nejdříve dorazil střelu Kopeckého Baudisch a zvyšoval na 6:4, poté snížil Krajcigr, ale dvoubrankové vedení zajistil znovu Ferdan, který tak zkompletoval hattrick. Závěr zápasu i proti českolipské powerplay Liberečtí zvládli a došli si pro velmi cenné tři body.

Branky: Ferdan 3x, Valeš 2x, Baudisch, Šoltys
Počet diváků:
455
Střely:
31:20

V krátkém časovém sledu sehrají muži FBC Liberec i třetí utkání. V úterý netradičně v 10:00 se představí na ploše hokejové Enteria arény v Pardubicích.