Aktuální zprávy
10.03.2024 - Redakce

Liberec ve čtvrtfinále narazí na Boleslav!

Sobotní výběr soupeřů přisoudil Liberci stejného soupeře jako v roce 2022. Čtvrtfinálovou sérii odehrají svěřenci Petra Kološe a Matěje Klucha proti Mladé Boleslavi. Více o sérii najdete v našem článku.

Čtvrtfinále play-off: Předvýběr.CZ Mladá Boleslav vs. FBC Liberec

O soupeři:

Mladá Boleslav zakončila základní část Livesport Superligy na druhém místě, kdy bodově nestačila pouze na Tatran Střešovice. Zajímavý počin si připrasala, když v 26 zápasech Livesport Superligy nastřílela 304 a vytvořila nové maximum v počtu vstřelených branek. Mezi její hvězdy patří brankářská stálice a jednička národního týmu Lukáš Bauer, v sestavě najdeme i stálice Tomašíka a Suchánka nebo reprezentační hráče Delonga, Besta nebo Punčocháře.

Vzájemné zápasy:

Oba týmy mají v sezoně vyrovnanou bilanci. Nejdříve liberecký tým schytal porážku 3:15, nicméně na druhý pokus uspělo FBC nejtěsnějším rozdílem 9:8, kdy porazili Mladou Boleslav poprvé od roku 2011. Oba soupeři se potkali ve čtvrtfinále i v roce 2022. Série před dvěma roky trvala 4 zápasy, které vždy nabídly dramatickou koncovku.

Komentář trenéra Matěje Klucha:

"Očekáváme, že Boleslav bude chtít potvrdit roli favorita. Její útočná síla je obrovská, pro nás bude velkou výzvou se jí vyrovnat naší obranou ve všech třech lajnách. Chceme se prezentovat hrou, která nás v základní části přivedla k bodovým ziskům a konečnému umístění v tabulce. Věříme, že proti Boleslavi podáme tak dobrý výkon, že budou litovat toho, že si nás vybrali."

Rozpis série:

1. zápas: 12.3. | MSH Mladá Boleslav - vstupenky můžete zakoupit zde. Prostor pro liberecké fanoušky najdete v sektoru E.
2. zápas: 13.3. | MSH Mladá Boleslav - vstupenky můžete zakoupit zde. Prostor pro liberecké fanoušky najdete v sektoru E.
3. zápas: 16.3. | SH Dukla Liberec - vstupenky můžete zakoupit zde.
4. zápas: 17.3. | SH Dukla Liberec - vstupenky můžete zakoupit zde.

Jednotlivé zápasy bude možné sledovat prostřednictvím www.ceskyflorbal.tv nebo přímo na hale.