Aktuální zprávy
20.01.2022 - Redakce

Liberec vyrazí do Vítkovic. Překvapí?

Základní část Livesport Supeligy má na programu poslední tři kola. Liberečtí florbalisté vyrazí na dlouhý “trip” do Ostravy, kde se utkají s 1. SC Tempish Vítkovice. Napraví Liberec poslední dva domácí nezdary? Podaří se stejně jako překvapit favorita z Vítkovice? Utkání začíná v neděli v 18:00.

FBC Liberec (9-3-0-11)
Po dobré náladě v liberecké šatně přišlo vystřízlivění v podobě dvou nepovedených utkání s pražskými celky. S Chodovem Severočeši prohráli 4:8 a s FbŠ Bohemians přišla prohra v poměru 4:9. Oba zápasy měly shodný průběh, když svěřenci Petra Saláta nezvládli vstup do utkání a brzy prohrávali 0:4.
I přes nepříznivé výsledky z posledních dvou kol má Liberec jistota účasti v předkola play-off. O tom, se kterým protivníkem se utká v sérii hrané na dvě vítězství se rozhodne v posledních kolech základní části.
V loňské sezoně se podařilo libereckým hráčů z Vítkovic získat velmi překvapivý výsledek a po výhře 4:3 si FBC Liberec z vítkovické Dubiny odvezlo svoji první historickou výhru.

“Zápasy jsme si rychle zanalyzovali a chceme se z nich poučit a rychle se vrátit ke hře, se kterou budeme spokojeni. Musíme hrát na hraně možností a předvést dobrý výkon s míčkem,” říká o nadcházejícím zápase s Vítkovicemi útočník Radek Valeš.

1.SC Tempish Vítkovice (16-0-0-6)

Vítkovický tým se i v letošní sezoně řadí mezi nejlepší týmy v České republice. V současné chvíli se nachází na třetím místě v tabulce Livesport Superligy se ziskem 48 bodů. Ostravský celek již nemůže myslet na nejvyšší příčky a v posledních kolech bude především ladit formu na play-off.
Lídrem produktivity je hvězdný Adam Delong, jenž získal 44 kanadských bodů. V týmu najdeme i jména dalších reprezentačních hráčů. Besta, Šindler, Souček nebo Hubálek jsou neodmyslitelnými postavami svých celků. Vítkovice v tomhle týdnu získali i trofej pro nejlepší tým Poháru České pojišťovny, když ve finálovém utkání přehráli 6:4 pražskou Spartu.

Shrnutí
Utkání ve sportovní centru Dubina začíná v neděli 23.1.2022 v 18:00. Podaří se libereckému týmu získat body z půdy, kde historicky přivezl pouze jednu výhru v základní části?