Aktuální zprávy
16.02.2020 - Redakce

Liberec vysoko přehrál Pardubice a bere tři body!

Čtyřiadvacáté kolo připravilo pro Liberec domácí prověrku proti Sokolům z Pardubic. Liberec získal výborným vstupem do utkání zápas do svých rukou a dominantním výkonem smetl pardubice 10:3.

FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 10:3 (4:1, 2:0, 4:2)

Domácí vstoupili do utkání s vědomím, že jde o jeden z klíčových zápasů v boji o play-off. Úvodní nasazení a bojovnost zúročil nádhernou střelou do šibenice Klucho. Nabídnutou přesilovou hru Liberec sice nevyužil, ale v polovině první třetiny se trefil ze vzduchu Čermák. Úvod dvanácté minuty patřil hostům, na 1:2 snížil Kourek. Nicméně bleskovou odpověď si Liberec připravil ze standardní situace, kdy Kořínek vrátil libereckým dvoubrankové vedení a o pouhých třináct sekund zvyšoval už na 4:1 Kopecký. Domácí zvládli i oslabení v závěru první třetiny a uhájili tak tříbrankový náskok.

Druhá třetina přinesla hned ve svém úvodu další domácí branku, trefil se Ferdan. Liberečtí se pak sice museli znovu bránit ve čtyřech, ale i přes tlak hostí se jim podařilo i díky skvělému Vaníčkovi neinkasovat. V druhé polovině prostřední dvacetiminutovky využil Ferdan přesilovou hru a oslavil tak šestý gól v síti pardubického Haleše. Luxusní stav 6:1 vydržel až do konce čtyřicáté minuty.

Hosté už neměli co ztratit a proti Liberci vytáhli presink. Domácí tým ale nepolevil a hrál nadále velmi aktivně s míčkem i bez něj. Pardubické střely úspěšně likvidoval skvělý Vaníček a jeho týmu se navíc dařilo i v útoku. V devětačtyřicáté minutě využil chyby Sokolů Lhota a o tři minuty zužitkoval Kluchovu přihrávku do brankoviště Rozkovec. Pětapadesátá minuta přinesla snížení na 2:8 z hole Kleina, ale ke konci zápasu se trefil znovu Lhota a z přesilové hry také Světlík. Vteřinu před koncem ještě hosté korigovali na konečných 10:3 z pohledu FBC Liberec.

Branky: Ferdan 2x, Lhota 2x, Světlík, Klucho, Kopecký, Kořínek, Čermák, Rozkovec
Počet diváků:
235
Střely: 28:15

Liberecké čekají ještě dva veledůležité zápasy v souvislosti s bojem o play-off. Třiadvacátého února vyjedou na jih Moravy, kde změří síly s Brnem a prvního března přivítají v rámci posledního kola základní části doma Bohemians.