Aktuální zprávy
09.11.2021 - Redakce

Liberec vyzve v derby Mladou Boleslav!

14. kolo Livesport Superligy nabídne divákům na hale Dukla Liberec zajímavou podívanou. Tým FBC Liberec vyzve obhájce titulu Předvýběr.CZ Florbal MB. Povede se Severočechům navázat na vítězství z Brna?

FBC Liberec (5-2-0-6)
Liberečtí florbalisté prožili dobrou první polovinu Livesport Superligy. Úspěšnou část zakončili výhrou, když v divoké přestřelce přetlačili Hattrick Brno. V minulém průběhu první poloviny základní části dokázali porazit všechny soupeře, kteří se nacházejí pod FBC Liberec. I proto se drží na pohodové 8. pozici.

V útoku spoléhá trenér Zdeněk Skružný na pětici velmi bodujících hráčů. Nejproduktivnějšího hráče Šimona Stránského sekunduje Radek Valeš, Prokop Ferdan, Filip Smutný a Vojtěch Wiener. V poslední době se střelecky prosazuje i obránce Klucho, když dokázal zapsat branky v posledních dvou zápasech. Po návratu brankáře Daniela Mücka se oba maskovaní muži pravidelně střídají v brankoviště. Bude zajímavé sledovat na koho ukáže realizační tým tentokrát.

Předvýběr.CZ Florbal MB (9-2-0-2)
Mladoboleslavší florbalisté nepůsobí jako loňský hegemon, který ovládl 34 utkání v řadě. V rozehrané sezoně prohrál s Vítkovicemi i Tatranem Střešovice. Bod Mladé Boleslavi sebral i celek Chodova a překvapivě Black Angels. I proto si současné chvíli drží druhé místo se ziskem 31 bodů. Na první Tatran Střešovice chybí svěřencům Petra Novotného 5 bodů.

Kanadském bodování opět vévodí Jiří Curney, ale v letošním roce nesbírá obrovské počty bodů. Získal 24 kanadských bodů za 11 branek a 13 asistencí. Tento fakt lze přičíst i dlouhodobému zranění, které potkalo parťáka z útoku Jana Natova. Brankově se prosazuje i mladík Matěj Pěnička, jenž zapsal už 12 branek.

Souhrn
První vzájemný zápas dopadl jednoznačně pro Mladou Boleslav. V 1. kole si tým ze Středočeského kraje vysloužil výhru 10:2. O jediné branky Liberce se postarali Kopecký a Šoltys. FBC Liberec nedokázali bodovat s Mladou Boleslaví už 16 zápasů v řadě. Poslední vítězství přišlo na podzim roku 2011, když výhru 5:4 v prodloužení vystřelil obránce David Ježek.

Vstup
- 50,- Kč
- Držitelé permanentních vstupenek: zdarma
- Předprodej vstupenek: zde