22.09.2019 - Redakce

Liberec vzdoroval, ale Vítkovice nepřetlačil

2. kolo Superligy nabídlo poměrně zajímavý duel mezi týmy FBC Liberec a 1.SC TEMPISH Vítkovice. Liberečtí po dvou třetinách drželi vyrovnaný výsledek 5:5 a až do samotného závěru usilovali o body. Bohužel pro Severočechy, třetí třetinu ovládl Adam Delong, který zajistil Vítkovicím tři body.

FBC Liberec vs. 1. SC Tempish Vítkovice 6:9 (3:2,2:3,1:4)

Úvod utkání připomínal spíše zběsilou honičku. Oba týmy se do zápasu vrhli po hlavě a nechali několikrát vyniknout oba brankáře. Libereckou svatyni hlídal i podruhé v sezóně Vaníček, v hostující bráně si premiéru v Superlize připsal Bogdanski. První branku utkání zapsal domácí kanonýr Ferdan, který z přečíslení trefil přesně levý horní roh. Krátce po úvodní brance bylo na Dukle ještě veseleji. Rozkovec s Hejdukem vyřešili přečíslení a pěknou branku zvýšili na 2:0. V 19. minutě snížil reprezentant Rýpar, když využil zmatků v obraně domácích. O 24 vteřin překonal vítkovického brankáře podruhé Hejduk. Bláznivý závěr dovršil Delong a snížil na 3:2. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten.

Zkraje druhé periody měli liberečtí výhodu přesilové hry. Ta zůstala nevyužita. Tlak sílil a hráči Vítkovic zužitkovali svoje šance v čase 26:51, když se prosadil mladíček Herblich. Vedení si vzalo FBC Liberec zpět v 31. minutě. Obránce Lhota parádně prokličkoval obranu soupeře a předložil nahrávku Balatkovi, která nešla minou. Na 5:3 zvyšoval Valeš, jehož střela ze 100% pozice šťastně doskákala za brankovou čáru. Momentum zápasu zřejmě přišlo v 38. minutě. Nejprve snížil Bräuer, aby krátce nato s přehledem vyrovnal Rýpar z trestného střílení. Stav po druhé třetině byl 5:5.

Třetí třetina se proměnila v one man show jednoho muže. Adam Delong si během 8 minut připsal hattrick a díky jeho přesným trefám získaly Vítkovice vedení 8:5. Liberečtí se nevzdali, bohužel bránu brankáře Bogdanskiho dobývali marně. Jiskru naděje vykřesal pěknou střelou Kopecký. Jeho trefa přišla v čase 59:11 a už nezbyl čas na obrat. Kosmetickou úpravu dodal utkání Besta.

FBC Liberec v 2. kole Superligy Florbalu sehrálo s mistrem ČR pěknou partii. I přesto Severočeši prohráli s Vítkovicemi 6:9. Další utkání jsou na programu v pátek a v neděli. V pátek vyběhne Liberec do derby s Českou Lípou. O dva dny později se na domácí palubovce představí proti nováčkovi soutěže Black Angels.

27.9.2019 | FBC Česká Lípa | 19:00 | SH Česká Lípa
29.9.2019 | Black Angels | 19:00 | SH Dukla Liberec