09.10.2021 - Redakce

Liberec vzdoroval, ale v oslabené sestavě s Chodovem padl.

Ve velmi okleštěné sestavě nastoupili muži FBC Liberec do utkání 8. kola Livesport Superligy na palubovce pražského Chodova. Ještě ve 33. minutě Severočeši drželi vedení, ale postupně Chodov průběh otočil a vyhrál 7:3.

FAT PIPE Florbal Chodov vs. FBC Liberec 7:3 (1:1,3:2,3:0)
Liberec vstoupil do utkání bravůrně, kdyže se prudkou střelou nad nohu Hodíka prosadil kapitán Baudisch. Hra neměla příliš mnoho spádu a liberečtí především vyčkávali s tím, co Chodov předvede. Vyrovnání přišlo z hole nejnebezpečnějšího dua Vávra - Majer. Vyrovnaným stavem 1:1 i první perioda skončila.
I prostřední část začal Liberec brankou. Po rychle rozehraném volném úderu trefil odkrytou bránu Ferdan. Druhé vyrovnání si Chodov připravil v čase 29:55, když se z přesilové hry trefil kanonýr Ondrušek. 2:2. Poslední brankovou radost v utkání měli Severočeši v 33. minutě. Valeš se prodral přes obránce a nabídl Světlíkovi odkrytou bránu a ten neměl problém zavěsit. Od té doby jakoby Liberec vyklidil pozice. Nejprve rychle vyrovnal Bauer a poprvé se domácí dostali do vedení tři minuty před koncem.
S brankovým deficitem Liberec nedokázal nic dělat a v průběhu závěrečné třetiny inkasoval ještě třikrát. Bohužel se hlavnímu trenérovi Zdeňkovi Skružnému zranili další dva hráči a celek z Libercem musel dohrávat s torzem týmu. Konečný stav 7:3.