07.03.2021 - Redakce

Liberec zakončil sezonu drtivou výhrou nad SKV.

V posledním 26. kole základní části zavítali muži FBC Liberec na palubovku pražského celku SKV. Po přesvědčivém výkonu Severočeši postupně navyšovali vedení a za konečnou výhru 11:4 získali poslední tři body do tabulky.

TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FBC Liberec 4:11 (1:3,3:3,0:5)
Oba týmy vstoupily do zápasu s pocitem, že ani výhra je nemůže posunout v konečné tabulce před své soupeře. Přestřelku otevřel v čase 7:52 dalekonosnou ranou veterán Petr Salát. Na tuto situaci dokázal soupeř rychle zareagovat a Fiala zajistil vyrovnání, když procedil míček pod rukou brankáře Mücka. V dalším průběhu první třetiny Liberec držel míček a jasně ve hře dominoval. Zasloužené vedení 3:1 zajistil Čermák a z předbrankového prostoru Šoltys.
Jestli se něco v zápase mužům FBC Liberec povedlo, byl to vstup do druhé periody. Za necelé 4 minuty navýšili vedení na 6:1. Brankáře Šantoru prostřelil Stránský, Ferdan a Kopecký. Na tento vývoj zareagoval hlavní trenér SKV, vzal si oddechový čas a stáhnul svoji sestavu na dvě pětice vyvolených. Zmíněný akt domácím pomohl a už v čase 30:52 se dotáhli na dvoubrankový rozdíl. Ve zbytku třetiny se svěřenci hlavního trenéra Skružného vzpamatovali a udrželi vedení 6:4.
Důležitý a zřejmě rozhodující moment zápasu přišel na začátku třetí třetiny. Radek Valeš šťastně dostal míček do domácí branky a dodal potřebný klid na lavičku hostujícího týmu. Ve zbytku závěrečné dvacetiminutovky se Liberec prosadil ještě čtyřikrát! Exhibiční konec zápasu zajistili Čermák, Ferdan, Stránský a Tomáš Dlesk, který zakončil v přesilové hře konečný účet zápasu.
Liberečtí florbalisté za výhru 11:4 vezou pod Ještěd poslední tři body z letošní sezóny. V té nasbírali 36 bodů, což je druhý nejvyšší zisk v základní části pro FBC Liberec. Bohužel, ani tento výsledek nestačí na play-off. O jediný bod zakončili muži FBC Liberec sezonu na 9. příčce, stejně jako v předešlých dvou sezonách.