28.10.2021 - Redakce

Liberec zapisuje další tři body za důležitou výhru proti Bohemians

Sváteční den vzniku samostatného Československa oslavili florbalisté jedenáctým kolem Livesport Superligy. Na hale v pražských Královských vinohradech se uskutečnil duel mezi domácími Bohemians a severočeským Libercem. Vyrovnaný zápas nakonec přetavili ve výhru liberečtí, kteří ve třetí třetině odskočili do tříbrankového vedení a výhru pojistili gólem do prázdné brány.

FbŠ Bohemians vs. FBC Liberec 4:8 (1:1, 2:3, 1:4)

Liberec vstoupil do utkání neukázněně a hned ve druhé minutě nabídl domácím přesilovou hru. Díky precizní obraně však Liberec v oslabení neinkasoval. První gól utkání vstřelili přesto domácí v deváté minutě utkání, rychlou odpověď si ale přichystal Jakub Mádlo, který po hezké kombinaci Liberce vstřelil premiérový gól v superlize. Stav 1:1 vydržel až do konce třetiny.
Úvod druhé periody vyšel lépe Liberci, ve čtvrté minutě se prosadil Smutný. O vyrovnání na 2:2 se postaral druhým gólem v utkání Petrák. Nicméně svěřenci Zdeňka Skružného šli ve dvaatřicáté minutě znovu do vedení z hole Wienera, a když o tři minuty později s přehledem proměnil trestné střílení Valeš, Liberec vedl už o dvě branky. Toto vedení však trvalo pouze dvacet minut po kombinaci do prázdné branky v podání domácích. Do šaten se šlo za stavu 3:4.
Do poslední třetiny vstoupili Bohemians s obrovským nasazením, většinu času drželi míček a byli nebezpeční. Vyrovnání se dočkali v pětačtyřicáté minutě utkání. Další gól přišel v polovině třetí třetiny, když Mádlo získal míček na útočné polovině domácích a předložil ho Stránskému, který se nemýlil. Po sedmdesáti dvou vteřinách se prosadil z opakované střely z brankovištěValeš a rázem byli k výhře blíže hosté. Následovala ještě jedna branka Liberce z hole Wienera a Bohemians museli řešit kritickou situaci. Ze závěrečné powerplay však ani jednou neskórovali, naopak inkasovali ještě jeden gól z hole Valeše, který tak uzavřel gólový účet zápasu.
Dvanácté kolo Livesport superligy se odehraje již v neděli 31. října. Domácí Liberec přivítá tým 1. SC Vítkovice. Aktuálně třetí tým superligové tabulky má na svém kontě čtyřiadvacet bodů, z posledních pěti utkání zapsali vítkovičtí tři výhry (Předvýběr.cz Florbal MB, TJ Sokol Královské Vinohrady, Tatran Střešovice) a dvě prohry (ACEMA Sparta Praha a FBC ČPP Ostrava). Utkání startuje v 17:00 hodin na Dukle. Těšíme se na vás!