26.10.2018 - Redakce

Liberec zaskočil Chodov a bere tři body!

10. kolo Tipsport Superligy nabídlo souboj mezi FBC Liberec a FAT PIPE Florbal Chodov. Po úvodním gólu Chodova si liberečtí dokázali držet náskok a do konce zápasu nepustili pražský tým do vedení. FBC Liberec i díky skvělému Tomáši Janotovi v bráně získal tři body.

FBC Liberec vs. FAT PIPE Florbal Chodov 7:5 (2:2,3:1,2:2)

Úvod zápasu byl v režii hostujícího týmu. První branku utkání obstaral chodovský mladíček Vošta, který zasunul míček za bezmocného Janotu. Poté se hra výrazně uklidnila a vyrovnání přinesla dobře umístěná střela Ferdana. Liberec byl i nadále aktivní a snažil se ze všech pozic ohrozit brankáře Šantoru. Další střela, která prošla za záda hostujícího brankáře přišla z hole Valeše. Avšak Liberec do kabin s vedením neodešel, brejkovou situaci zužitkoval Řezáč a srovnal na 2:2.

Druhá perioda začala několika šancemi reprezentačního útočníka Ondruška, ale na skvěle chytajícího Janotu si nepřišel. Do vedení poslal liberecké matador Petr Salát. 30. minuta patřila modrobílým z Chodova. Ondrušek prostřelil špatně stojící zeď domácích a vyrovnal na 3:3. V závěru prostředního dějství dodal Severočechům sebevědomí Veselý, a poté svou druhou brankou utkání Ferdan. 5:3.

Třetí třetina přinesla obrovský tlak Chodova. Menší uklidnění přinesl navrátilec do sestavy Veselý. Ten dokázal vymést pavučiny v brance hostujících. Tříbrankové vedení nevydrželo dlouho ve 47. minutě snížil na 6:4 Vávra. V 51. se Chodov zapomněl v útočném pásmu a přečíslení 2 na 1 využil Balatka po nahrávce Rozkovce. 7:4! V závěrečných minutách přišlo pouze snížení z hole Vávry.

FBC Liberec skvěle zvládnulo poslední dvě minuty, kdy nepustilo pražský celek na míček a v poklidu si došel pro vítězství 7:5 a další tři cenné body do tabulky Tipsport Superligy. Další domácí utkání odehraje FBC Liberec v neděli 28.10. v 18:00 na hale Dukla Liberec.