20.03.2018 - Redakce

Liberec zvládl domácí duel a vede 3:2!

Páté utkání přineslo velmi důležitou partii. Kdo vyhraje dnešní utkání má matchball do šestého duelu v Ústí nad Labem. Liberečtí po velmi dobrém výkonu vyhráli v poměru 6:3 a připsalo si třetí vítězství v sérii!

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 6:3 (1:0,3:2,2:1)

Do třetího utkání nastoupil domácí celek velmi dobře.Hlasitá podpora obou fanouškovských táborů libereckým svědčila a díky úvodnímu tlaku si vynutili vedení 1:0. Trefil se Kopecký. Ústí se snažilo o vyrovnání, ale jejich šance likvidoval Vaníček. První třetina byla velmi povedená. Severočeši hráli útočně a tím eliminovali jakkékoliv šance soupeře.

Druhou třetinu začal liberecký celek přesilovou hru 4 na 3. Tu využil Salát a poslal Liberec do vedení. Salátovi to nestačilo a po čtyřech vteřinách po návratu Ústeckého Esterky znovu navýšil. Tentokrát už na 3:0. Liberec byl ve varu. Poté co se prosadilo se duo Baudisch - Kořínek. To s FBC vypadalo nadějně. Po čtvrtém gólu přišel útlum. Ústeckým pomohly dvě slepené branky. Stav po druhé třetině 4:2.

Do třetí třetiny domácí vstoupili opatrně, ale s cílem navýšit vedení. To se podařilo, skórující Baudisch dodal klid na čepele černobílého týmu. Florbal Ústí se dostali do zápasu znovu v přesilové hře, kdy skóroval střelec Kopecký. Uklidňující branku a hattrick v zápase si připsal Salát, který zvýšil na konečných 6:3.