Mládež
16.10.2018 - Redakce

Liberecké týmy přípravek okusily první zápasy

Prvního turnaje se o uplynulém víkendu zúčastnilo také družstvo přípravky pod vedením Lukáše Nesměráka a Jiřího Hypše. Další dva týmy přípravek s Radkem Valešem vycestovali do České Lípě, kde se potkali se svými vrstevníky.

Přípravka Lukáše Nesměráka 

Na našem týmu byla vidět radost ze hry a z pohybu už od prvních krůčků v příjemném prostředí sportovní haly v Rumburku. Na turnaji jsme odehráli 3 zápasy s různými, a v této kategorii nepodstatnými, výsledky. Rozhodně se však jednalo o příjemné překvapení dětí, u kterých byl kladen důraz na kreativitu a hru beze strachu. Děti dostaly před turnajem jediný úkol a tím bylo neodpalovat a neodpinkávat vůbec žádné míčky. Děti plnily tento úkol hned od prvního zápasu a jejich chuť kličkovat a zkoušet na hřišti nové věci byla nevídaná. Trenérům tím udělaly obrovskou radost a byly za to chváleny i ve chvílích, kdy se jim klička nepovedla.

Hráčů a hráček bylo v týmu 13. Počet tedy vycházel přesně na 4 "lajny" a jednoho brankáře. Jeho pozici si v každém zápase vyzkoušel někdo jiný. Tématem pro trenéry bylo i rozdělení do jednotlivých trojic tak, aby si děti vyzkoušely hru s co nejvíce spoluhráči. Proto bylo složení trojic pro každý zápas jiné. Každá trojice pak musela zvolit jednoho kapitána. Děti se buď dohodly nebo jednoduše stříhaly. Tito 4 kapitáni si pak ve hře kámen, nůžky papír rozdělili pořadí jednotlivých trojic pro zápas. Byly tím tak vyřešeny časté spory, kdo je první lajna. Děti se tím navíc začaly učit, že je důležité, aby přijaly zodpovědnost za své spoluhráče.

Zápasy ukázaly, že přístup FBC Liberec k dětským týmům nese své ovoce, protože děti byly i bez řvaní trenérů a rodičů schopny se sami rozhodovat. Navíc se začala objevovat i komunikace mezi nimi, což je také velmi důležité. Radost byla na všech dětech vidět opravdu pořád.

Speciální poděkování si zaslouží rodiče, kteří museli přečíst dlouhý předzápasový e-mail trenéra Nesměráka. O to cennější bylo, že dodržovali všechna pravidla. O počtu napečených buchet a cateringu si mohou nechat zdát i superligové týmy vč. VIP sektoru. Díky tomu všemu jsme si turnaj užili opravdu všichni a moc se těšíme na další.

Turnaj měl však i jednu negativní stránku, po které nám zbyly oči pro pláč. Ukázalo se, že je ještě v tomto směru hodně co zlepšovat. Na turnaji jsme dětem zapůjčili 8 míčků a vrátily se nám jen 4. Doufejme, že poslouží jiným klubům v regionu k rozvoji dětského florbalu. V tomto směru se musíme příště hodně zlepšit.

Přípravka Radka Valeše

V našich dvou družstev jsme měli několik nováčků, kteří zažili úplně první turnaj a zápasy. Bylo skvělé sledovat, jak je hra baví. V obou týmech jsme měli 15 dětí a dokonce dva stále brankáře.

Děti měli od trenérů dva úkoly. Domlouvat se na střídání, protože jsme ani v jednom týmu neměli stálé trojici, tudíž si každý vyzkoušel hru s někým novým. Druhým úkolem bylo zkoušet kličkovat, aby jsme to pořádně natrénovali. Radost ze hry byla opravdu parádní. 

Úplně všem se v turnaji povedlo vstřelit branku a tak si mohli užít tu pravou radost ze vstřelené branky. :) Rodičům a soupeřům děkujeme za bezproblémový průběh turnaje a těšíme se na další zážitky!