15.09.2018 - Redakce

Liberečtí otočili i druhý zápas a mají další tři body!

První venkovní duel měl podobný průběh jako utkání s Českou Lípou. Severočeši dlouho dobu prohrávali a zápas dokázali otočit až v poslední třetině. K obratu zavelel Veselý, který vstřelil dvě důležité branky.

TJ Sokol Královské Vinohrady vs. FBC Liberec 5:6 (1:0, 3:2, 1:4)

Do utkání vstoupil lépe hostující celek. Domácí nováček v Tipsport Superlize poctivě bránil a nedával libereckým příliš šancí ke skórování. První branka v utkání padla po dorážce v hostujícím brankovišti. SKV vedlo 1:0. Do konce třetiny se stav utkání už nezměnil.

Ani druhá třetina se pro liberecké barvy nevyvíjela podle jejich představ. První delší pobyt v útočném pásmu v osmadvacáté minutě sice zúročil krásnou střelou od mantinelu Marek, ale po dvojnásobné radosti domácích svítilo na světelné tabuli přesně v polovině základní hrací doby příznivější skóre pro tým z Vinohrad. Na další zásah domácích v čase 37:01 naštěstí už našel odpověď Valeš a udržel hostující celek na dostřel. Druhá část skončila 4:2 z pohledu domácích.

Do třetí třetiny stejně jako v předchozím utkání vstoupil trpělivý a bojovný Liberec. Úvodní přesilová hra sice zůstala bez využití, ale první krok k obratu udělal v šestačtyřicáté minutě Veselý. Dvoubrankové vedení sice vrátil domácím po rychlém výpadu Hanák, ale pak už se měnilo jen skóre hostů. V čase 53:56 snížil znovu Veselý, po dvaadvaceti sekundách skóroval Ferdan a rozhodující branku vstřelil Petr Salát, který tak krásně oslavil svůj 300. zápas v nejvyšší soutěži v základní části.

Další utkání odehraje FBC Liberec už v neděli na domácí palubovce proti 1. SC Tempish Vítkovice. Zápas začíná v 18:00 na hale Dukla Liberec.