06.10.2018 - Redakce

Liberečtí potvrdili formu a ze Znojma vezou plný počet bodů!

K dalšímu utkání Tipsport superligy museli hráči FBC Liberec vyjet až do dalekého Znojma. V bouřlivé atmosféře soupeře od začátku přehrávali a získali další cenné body do tabulky tuzemské nejvyšší soutěže.

TJ Znojmo LAUFEN CZ vs. FBC Liberec 5:10 (1:4, 1:4, 3:2)

Oba týmy předvedly velmi opatrný vstup do zápasu. Do první výrazné šance se v šesté minutě dostal liberecký Lhota, ale jeho pokus po pohledné kombinaci skončil na brankáři domácích. Skóre se poprvé měnilo až v čase 8:28, kdy Veselý vyslal střelu z poloviny hřiště. Dvoubrankový náskok zařídil hostům Kološ a v zarovnaném čase 11:00 zvyšoval na 3:0 Kopecký. Domácím se podařilo korigovat až ke konci třetiny, ale na snížení bleskové odpověděl Rozkovec. První třetina skončila v poměru 4:1 z pohledu Liberce.

Ve druhé části Liberec aktivní hrou kontroloval příznivý výsledek. Dvě slepené branky v polovině základní hrací doby přidali Marek a Salát. Na konci šestatřicáté minuty se Libereckým podařilo využít početní převahu, podruhé se v zápase prosadil Salát. Přesilová hra přinesla ovoce i domácím, Šindelář snížil na 2:7. Znojmo ale šlo znovu do oslabení a díky špatně rozebrané standardní situaci zakončoval do prázdné branky Kološ.

Do poslední dvacetiminutovky se již šlo téměř za rozhodnutého stavu. I tak se ale domácí snažili výsledek upravit na příznivější skóre. Třetí branku domácích vstřelil Horák po vzájemném vyloučení domácího Procházky a hostujícího Balatky. To byl impuls pro znojemského trenéra, který šáhl po hře bez brankáře. Valešovi se ale podařilo vypíchnout míček při kombinaci domácích a pohodlně zavěsil do odkryté branky. Liberec pak po zásluze Balatky využil další přesilovou hru a uzavřel liberecké střelecké konto na deseti brankách. Znojemští se ještě pak radovali ze dvou gólů, které ale nezměnily osud zápasu. Liberec si došel pro další vítězství, tentokrát poměrem 10:5.

Branky: Salát 2x, Kološ 2x, Veselý, Kopecký, Rozkovec, Marek, Valeš, Balatka

Další utkání v rámci Tipsport Superligy odehrají liberečtí muži v pondělí 15. října v Mladé Boleslavi. Zápas odvysílá ČT Sport, začátek je v 18:10.