16.01.2021 - Redakce

Liberečtí překvapili Chodov a odčinili tak včerejší utkání

Po včerejším zahozeném výkonu proti Hattricku Brno vycestovali muži v rámci šestnáctého kola Livesport Superligy na Jižní město, kde se utkali s týmem Fat Pipe Florbal Chodov. Liberec si v úvodní třetině vypracoval náskok, který sice domácí ve třetí třetině dotáhli. Závěr zápasu ale patřil Šoltysovi, který dvěma góly zařídil výhru Liberce.

FAT PIPE Florbal Chodov vs. FBC Liberec 3:5 (0:2,2:1,1:1)
Úvod zápasu přinesl opatrnou hru z obou stran, domácí kombinovali spíše na své polovině a dlouho trvalo, než se dostali do útoku. Liberec zase čekal na možnost protiútoků, ale nedokázal žádný využít. První branku utkání vstřelil až v úvodu šestnácté minuty Kopecký, kterého krásným pasem našel Valeš. V sedmnácté minutě odskočili hosté do dvoubrankového vedení, když ze vzduchu skóroval Baudisch. Šanci navýšit skóre dostal ještě koncem první třetiny Kořínek, ale brankář Chodova další změnu skóre nepřipustil.

Chodov se hned ze začátku druhé dvacetiminutovky dostal do tlaku, ze kterého plynulo vyloučení Kárníka. Přesilovku domácí sice nevyužili, ale z následné akce snížil na 2:1 Maxa. Liberec další gól vytěžil z protiútoku, Kopecký po úniku trefil šibenici Hodíkovy branky. Stejný hráč dostal další možnost v rámci trestného střílení, ale tentokrát na domácího gólmana nevyzrál. Chodov pak ke konci třetiny znovu přidal a snížil na rozdíl jediné branky.

Začátek třetí třetiny patřil jednoznačně Chodovu, který zamkl hostující tým na jeho obranné polovině, ale dlouho se nemohl díky fantastickým blokům i zákrokům Ponomareva. I přes velmi dobrou obranu Liberce přišlo vyrovnání z hole Mikeše – 3:3. Liberec ale zbraně nesložil a v čase 52:15 znovu vedl, když Šoltys střelou zprvní propálil vše, co mu stálo v cestě. Závěrečný nápor domácích v podobě powerplay přišel v osmapadesáté minutě, ale střely Chodova končily většinou mimo branku. Do samostatného úniku se navíc dostal znovu Šoltys a střelou do prázdné branky pečetil výhru Liberce 5:3.

Příští víkend nabídne Livesport Superliga poslední dvojzápas, kdy se podještědský tým utká nejdříve s venku s Tatranem Střešovice a poté s doma s Panthers Otrokovice. Oba zápasy budete moct sledovat na platformě TVcom.

FBC Liberec vs. FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:5 (3:0,1:0,0:5)

Liberečtí hráči vstoupili do utkání výborně. Ze začátku hry nacházeli volná místa v obraně Hattricku Brno a dokázali tvořit mnoho šancí. Odměnou jim byl první vstřelený gól po šťastném odrazu Baudische. Severočeši v zápase i nadále diktovali tempo hry, nicméně museli být pozorní zejména při protiútocích soupeře, všechny tyto šance vychytal brankář Mück. Domácím se povedl i závěr první třetiny. Nejprve svým prvním gólem v sezóně zvýšil Bitman. O tři minuty později, v čase 17:32, přidal Kopecký třetí gól.

Na začátku druhé periody dostalo družstvo trenéra Skružného početní výhodu, kterou po 110 vteřinách dokázal zužitkovat Valeš. 4:0. V tuto chvíli se bohužel liberecký brankostroj zasekl a v zápase začal dominovat hostující brankář Kuhn. Nejprve vychytal samostatný únik Šimona Stránského, dokázal lapit i několik střeleckých pokusů z hole Světlíka. Brněnský tým měl největší příležitost na konci druhé třetiny při trestném střílení. Matador Ondráček nezakončil úspěšně plánovaný blafák a i díky zákroku Mücka zůstal stav po čtyřiceti minutách 4:0.

Jestli si někdo myslel, že je zápas rozhodnutý, šeredně se mýlil. Hattricku dodala sebevědomí Bromova branka v čase 41:51, tento hráč se navíc prosadil i o tři minuty později, když přeloboval ležícího brankáře. Snížení na rozdíl jediné branky přišlo už v čase 47:05, kdy Juhaňák prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V posledních deseti minutách měl tým FBC Liberec dvě přesilové hry, kdy mohl skórovat. Bohužel se stal pravý opak a v početní nevýhodě Hattrick Brno dokázal dvakrát udeřit, čímž se dostal poprvé do vedení. Vše umocnilo i vyloučení Lhoty, které dvě minuty před koncem zmařilo všechny šance na bodový zisk.

Liberečtí hráči v 15. kole Livesport Superligy doslova darovali soupeři cenné tři body. V zítřejším, nedělním utkání zavítají na palubovku favorita Florbal Chodov, kde se budou chtít pokusit tento zápas napravit. Utkání můžete sledovat na www.tvcom.cz