Aktuální zprávy
29.09.2019 - Redakce

Liberečtí přetlačili Black Angels a získali dva body!

Nedělní podvečer nabídl divákům na SH Dukla Liberec velmi zajímavou podívanou mezi týmy FBC Liberec a Black Angels. Díky zvládnutému prodloužení se mohli z výhry radovat liberečtí florbalisté. Utkání rozhodl v čase 64:44 Jakub Kopecký.

FBC Liberec vs. BLACK ANGELS 8:7 po prodloužení (5:4,0:1,2:2,1:0)

Začátek utkání nabídl nevídané brankové hody. Utkání otevřel ve 4. minutě přízemní střelou Valeš. O střídání později navázal na Valeše, svoji první trefou v zápase Ferdan. Ale to nebylo vše. Vedení Severočechů netrvalo ani dvě minuty. Nejprve prošla náhravka skrz obrannou polovinu Liberce a Renčín se nemýlil. O chvíli později Vaníček zahrál mimo své brankoviště, tudíž muselo být nařízeno trestné střílení. To s jistotou proměnil Hněvskovský. 2:2. Ďábelský vstup do utkání dovršil kanonýr Ferdan, který po asistenci Kopecký naklonil vedení na domácí stranu. V 10. minutě dokázal nejistého brankáře Matiáška prostřelit i navrátilec Šoltys. Díky těmto brankám vedli florbalisté Liberce 4:2. Hra v rychlém tempu plynula a oba týmy si vytvářeli velké šance. Snížit dokázal Jaroš a vyrovnání přišlo v 17. minutě z hole Renčína. První třetinu ukončil svým hattrickem Prokop Ferdan. Oba týmy odcházely do šaten za stavu 5:4. 

O přestávce sáhnul hostující trenér Janeček ke změně brankáře. Nejistého Matiáška vystřídal Körber a tato změna se vyplatila. Hostující tým dostal nový impuls a začal na hřišti dominovat. Black Angels v celé druhé třetině byli lepším týmem. Problémy Liberci dělalo například bránění standartních situací, které několikrát "černí andělé" nebezpečně zakončovali. Vyrovnání se dočkali těsně před polovinou zápasu. Mladíček Boček našel skulinu ve výstroji Vaníčka a míček doskákal za brankovou čáru. V další části se ani jedna ze zajímavých situací neujala, a proto na tabuli svítilo skóre 5:5.

Třetí třetinu načali domácí přesilovou hrou. Kopecký se s míčkem nemazlil, vystřelil a Balatka dokázal pod horní tyčku dorazit skákající míček v brankovišti. Za 97 vteřin už bylo zase vyrovnáno. Black Angels vyvinuli enormní tlak na domácí obránce, kteří nabídli Ludvíkovi prázdnou bránu. Liberecké fanoušky doslova zmrazil Renčín, který svým třetím gólem poslal pražským tým poprvé do vedení! Od té doby přibyla na hřišti nervozita a rozhodčí museli vylučovat. Přesilovkové formace úspěšné nebyli. Libereckou střídačku rozjásal Baudisch. Jeho střela z výběhu zamířila do šibenice. V závěru utkání měli tři body na florbalkách hostující hráči. Kološ šel pykat za vysokou hůl. Naštěstí vydržel na trestné lavice celé dvě minuty, a proto se muselo prodlužovat. 

Důležité buly vyhrál pražský tým a ihned šel do power-play. Tato výhoda rozhodnutí nepřinesla. O chvilku později do bez brankáře zkoušeli i liberečtí, ale všechny střely byly nepřesné. Dlouhé utkání rozhodl 14 vteřin před koncem Jakub Kopecký, který z pravé strany prostřelil brankáře. FBC Liberec si tak se souboje s nováčkem bere dva body za výhru 8:7 po prodloužení.