Rozhovory
01.11.2018 - Redakce

Lukáš Kořínek: ”Uvědomujeme si, že musíme šlapat dále”

Představení FBC Liberec v letošním ročníku Tipsport Superligy zatím připomíná pohádku. Z 11 odehraných zápasů vytěžili liberečtí muži 24 bodů a drží třetí pozici v tabulce. Se svými pocity se podělil Lukáš Kořínek, autor vyrovnávací branky s Tatranem Střešovice.

Jak prozatím hodnotíš probíhající sezónu?
Jednoduše - je to jízda. (smích)

Dá se říci, které ze všech vítězství je to nejcennější?
Asi ani moc nedá. Samozřejmě, že teď je to vítězství nad Tatranem, kdy jsme skvěle dokázali otočit zápas. V pátek bych na tuto otázku zase odpověděl, že je to vítězství s Chodovem, které je strašně cenné a pro mnoho lidí překvapivé. Před tím Vítkovice, na začátku sezóny výhra s Českou Lípou, kdy jsme otočili vývoj zápasu. Takže ne, nedá se to určit. Odehráli jsme mnoho skvělých utkání a urvali jsme hodně důležitých bodů.

Proč si myslíš, že se zatím FBC Liberec daří, v čem vidíš největší změnu oproti loňskému ročníku?
Za prvé je to příchod „učitele“ Petra Kološe, který udělal velký rozdíl. Nadruhou stranu si myslím, že je to hlavně výsledek dlouhodobé práce, kterou odvádíme. Po pádu do 1. ligy se spoustu věcí změnilo a vydali jsme se (zřejmě) správnou cestou, pilujeme naší hru. A i když to minulý letech při pohledu na tabulku nebylo vidět, šli jsme stále vzhůru. Letošní rok si to sedlo zase lépe. Zvládáme důležité momenty zápasů, řešíme detaily a hlavně vyhráváme. Častokrát dost těsně, ale o to je to hezčí

Myslíš si, že tento trend výher může pokračovat?
Tak bylo by super kdyby pokračoval, ale nemůžeme se dosavadními výkony uspokojit. Každý zápas je těžký. Soupeři ze spodní poloviny tabulky se očividně zlepšují, ať už je to Brno nebo třeba Česká Lípa, zápasy s nimi budou těžké. Věřím, že si nikdo nemyslí, že výhrami nad Vítkovicemi, Chodovem i Tatranem jsme někde "jinde". Uvědomujeme si, že musíme šlapat dále. Může se stát, že se nám přestane dařit a budeme se s tím muset nějak vypořádat.

"Věřím, že si nikdo nemyslí, že výhrami nad Vítkovicemi, Chodovem i Tatranem jsme někde "jinde". Uvědomujeme si, že musíme šlapat dále."

Pojďme se vrátit k víkendovým zápasům, v čem bylo FBC Liberec lepší než Chodov a střešovický Tatran?
Řekl bych, že v bojovnosti a v chuti vyhrát. To jsou ty vlastnosti, které nám pomáhají vyhrávat utkání s dobrými soupeři. Bylo to hodně vidět v zápase s Tatranem – stav 0:3, pak 2:5, ale my stále bojovali a věřili. Vyplatilo se! 

Po tvé vyrovnávající brance přišla rychlá branka na 6:5. Viděl jsi ji vůbec?
Vlastně ani moc ne. Byl jsem už celkem vyčerpaný a odpočíval jsem na lavičce. Viděl jsem jen Prokyho v nulovém úhlu a míček v horním růžku. Doma jsem se na to musel podívat snad 5krát za sebou – neskutečný, jak to trefil. Je vidět, že je to střelec. Dává spoustu branek a hlavně v důležitých momentech utkání.

Jaký jsi měl v tu chvíli pocity?
Tak byla to ohromná radost, logicky. Během asi deseti vteřin se úplně otočil vývoj. Moc nám ten gól pomohl. Přišel hned po vyrovnání, takže to byla tvrdá rána na psychiku soupeře

Nyní čeká FBC Liberec před reprezentační pauzou nedělní zápas v Ostravě, co očekáváš?
Další těžké utkání. Ostrava hraje tento rok slušně. Navíc to bude dlouhý den, upřímně se na tu dálku v autobuse moc netěším. Budeme se s tím muset vypořádat a dobře vstoupit do utkání, abychom pak zase nemuseli dohánět. To, že se nám to už několikrát podařilo neznamená, že to takhle půjde v pohodě dál.