Mládež
24.04.2023 - Redakce

MÉNĚ ZKUŠENÉ STARŠÍ ŽÁKYNĚ NA TURNAJI V TURNOVĚ

Ve velkém počtu 11ti hráček zajely naše starší žákyně na turnaj v 3+1 florbale do nedalekého Turnova. Právě díky spolupráci s turnovským klubem mohlo několik našich žákyň nastoupit i v zeleném dresu a o zápasovou zátěž tak bylo postaráno. Na turnaj jsme tentokrát odcestovali s opravdu méně zkušeným týmem. Všechny holky které hrají za tým TULIP(5+1) dostaly volno a bylo tak dost prostoru pro ostatní hráčky.

Mezi nimi byly i 2 novicky, které po absolvování asi 5 tréninků nastoupily na prvním turnaji. Monča Nováková i Áďa Koucká ukázaly, že nasazení tempo zvládají dobře a patřily k nejbojovnějším hráčkám našeho týmu. Zvláště Áďa Koucká zaslouží pochvalu, protože velmi dobře plnila pokyny trenéra a díky svému nasazení dokázala vstřelit asi 3 góly. Tým Liberce se prezentoval nadšením, ale herní kvalita byla na straně soupeřek ve všech 3 zápasech. Bohužel jsme se nevyvarovali opakování neustále stejných chyb, které nás stály mnoho zbytečně obdržených branek. V první půlce turnaje tak brankový příděl těžce skousávala Eliška Suleková v brance. Ve druhém zápase pak došlo bohužel k jejímu zranění a do branky naskočila hráčka z pole, kterou byla Ivet Šírová. Roli přijala s nadšením a velmi ráda si vyzkoušela novou pozici. Holky se snažily jí co nejvíce pomoci a rozhodně v brance nezklamala.

Komentář trenéra Nesměráka: Holky to měly na turnaji hodně těžké, ale není důvod, proč se vymlouvat. Soupeřky byly o parník lepší a naše holky čeká opravdu hodně práce. Absencí zkušenějších hráček vše leželo na těch, které již hrají déle. Bohužel ale svou roli úplně nezvládly. Máme velké problémy dělat na hřišti to, co si řekneme na lavičce. A to bohužel opakovaně. Tím jsme neustále na začátku a herní posun nepřichází. Musím určitě pochválit nové holky, které paradoxně patřily k těm nejlepším v našem týmu.

FBC Liberec - Turnov 2:10
FBC Liberec - Česká Lípa 1:9
FBC Liberec - Lovosice 3:9