Mládež
před 3 dny - Redakce

MLADÉ PUŠKY MĚLY O VÍKENDU NABITO

Velmi těžký víkend prožily naše juniorky. Setkaly se s oběma brněnskými týmy a oba dokázaly jasně porazit. Sobota i neděle se tak nesla v duchu vítězných zápasů juniorek a žen, které ozdobily důležitý víkend libereckého florbalu korunovaný Sponzorským během.

FBC LIBEREC - Bulldogs Brno 12:4 (3:1 - 4:2 - 5:1)

K velkému dni klubu jakoby juniorky chtěly přidat i velké vítězství. A vše se podařilo nad očekávání trenérů i holek samotných. Holky šly do zápasu velmi dobře připravené. Věděly, jak chtějí trenéři proti Buldočkám hrát a herní plán fungoval. Hra samozřejmě nebyla dokonalá, ale na kategorii juniorek měla velmi vysoké tempo. Bulldogs Brno vládnou jižní Moravě, jsou tahounem regionu a podmínky v klubu jsou skvělé. Dokázalo to i angažování "vítkovického" trenéra reprezentace juniorek ČR. K vidění tak byl souboj současného úspěšného trenéra reprezentace GU19 Tomáše Martiníka a jeho předchůdce - našeho Lukáše Nesměráka.

Zápas začal velmi vyrovnaně i když více šancí měly domácí Crazy Girls. První gól ale vstřelila hostující Vydrová po náhodném odrazu od hole naší obránkyně, který ji vystavil do jasné šance. S ní naložila bezchybně. Jenže naše holky ihned reagovaly, když Juli Nesměráková vypíchla míček a sama na bránu nedala gólmance šanci střelou na první tyč. Obrat skóre pak ještě v první třetině dokonala Anit Paličková krásnou střelou z volného úderu. 3 minuty po ní předvedla Terka Zvěřinová perfektní průnik při hře 4 na 4 a předložila do prázdné Pokorné, která měla jednoduchou pozici.
Druhou třetinu začaly sice Buldočky aktivně, ale naše holky je trestaly z jakékoli šance a efektivita zakončení libereckých byla téměř dokonalá. Vendy Řeřichová si během jedné třetiny dokázala připsat hattrick a Janička pokorná přidala jeden "vikýř" do sbírky krásných libereckých gólů.
Třetí třetina se nesla v duchu převahy Liberce, který kontroloval hru. 8 minut před koncem si domácí lavička vzala timeout, aby hru ještě více uklidnila. Po timeoutu hrálo Brno i v šesti, ale Crazyny vše s přehledem zvládly a přidaly pár dalších gólů. A bylo jim jedno, jestli v brance gólmanka je nebo není. Vlastně vstřelily i jediný gól Brna, který byl vlastní. Zrodilo se tak jasné vítězství.

FBC LIBEREC - Florbal Židenice 7:1 (1:1 - 4:0 - 2:0)

V neděli nastoupily naše holky proti Židenicím doplněné o 2 "áčkové juniorky" - Lucku Cidlinskou a Kačku Jirsovou. Kája Klubalová s Péťou Škodovou dostaly volno. S trenérem žen jsme se dohodli, že budeme holky spíše šetřit a že budeme hrát na 3 lajny. Hned na začátku bylo vidět, že naše holky mají v nohách těžké utkání s Bulldogs a Sponzorský běh, zatímco Židenice přijely čerstvé. V první třetině se domácím vůbec nic nedařilo. Míčky odskakovaly od čepelí, odrážely se k židenickým a nějak to prostě nešlo. Židenice naopak hrály velmi dobře a jen díky Káje Hujerové v brance nevedly po 1.třetině větším rozdílem. Na straně Liberce se z dálky trefila v 16. minutě skákavou střelou Kačka Jirsová a srovnala tak stav na přijatelných 1:1. Ve druhé třetině se ale domácí holky rozehřály na provozní teplotu a soupeře začaly přehrávat. Během 8 minut se dokázaly prosadit L.Cidlinská, Řeřichová, Nesměráková a Hrdličková. A bylo po zápase. Po 4. gólu Liberce si vzal hostující trenér timeout a zastavil nárůst vstřelených gólů do sítě Židenic.

Židenice i ve třetí třetině kousaly, ale na zlepšenou hru Liberce recept nenašly. Naopak Terka Zvěřinová uklidila balonek "do prázdné" po krásné přihrávce bekhendem od Míši Cidlinské. O chvilku později ještě Lucka Cidlinská ze vzduchu připíchla poslední míček do síťky za Hájkovou a bylo hotovo.