Mládež
07.01.2020 - Redakce

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ HRÁLY V TURNOVĚ S NADŠENÍM

Do nedalekého Turnova zajely v neděli naše mladší žákyně. Vzhledem k účasti některých spoluhráček včetně trenéra Navrátila vedl tým Lukáš Nesměrák s asistentem Tondou Vávrou.

Nic to ale neubralo na síle týmu, který byl nakonec vyztužen 3 elévkami a v dostatečném počtu se mohl turnaje zúčastnit. Holky postupem času stále zlepšovaly tah na branku soupeřek a více a více zkoušely individuální průniky. Navíc poslouchaly trenéry a zkoušely si, co se dalo. V tu chvíli to bavilo je i trenéry.

První zápas taky byly více než zdatným soupeřem silnému domácímu týmu. Zápas sice prohrály, ale velká spousta jejich šancí ztroskotala na obrovité brankářce domácích. Ta již v tomto věku atakuje výšku 180cm a snižovače branky jsou tak pro ni více než zbytečné. :-) Naše Pája Vávrová ale chytala také skvěle, takže se v tomto zápase o žádné brankové hody nejednalo.

Ve druhém zápase pak holky nastoupily proti týmu ze Štětí, který má výškově také určitý náskok proti našemu týmu. Do týmu jsme dopsali i mladší sestru Ley Sekničkové Valču. Je narozena až v roce 2010, takže nastoupila i proti hráčkám o 4 ročníky starším. Nastupovat proti větším a silnějším protihráčkám jsou ale naše elévky zvyklé již druhou sezónu. Takže to pro ni nebyl problém. První 2 góly tak z dorážek vstřelila Štětí právě Valča, když se na hřišti sešla se svou střílející spoluhráčkou Julčou z elévek. Zápas byl zpočátku vyrovnaný, ale naše holky se neustále zlepšovaly a gólovou smrští na začátku druhého poločasu nakonec zápas převrátily na svou stranu.

Poslední zápas následoval ihned po zápase se Štetím. Soupeřkami byly tentokráte holky z České Lípy. Zápas to byl opravdu hezký a holky hrály naplno. Sice se jim několikrát stávalo, že se sešly 3 u branky soupeře a "vzadu nikdo", ale to se prostě v holčičím florbale stává. I v tomhle zápase se ale holky postupně zlepšovaly a hra se na konci vyrovnávala. Rozdíl byl v kvalitě střelby, která zvrátila výsledek zápasu na stranu českolipských. Nutno říci, že byly v zápase prostě lepší.

Komentář trenéra Nesměráka:

Po delší době jsem byl zase na turnaji s mladšími žákyněmi a musím říci, že jsem si ho užil. Doufám, že to se mnou na lavičce bavilo i holky a že načerpaly další motivaci do zlepšování. se. Myslím, že tipů dostaly během zápasů dost. Musím úplně všechny pochválit za nasazení a také za snahu plnit na hřišti to, co jsme si na lavičce říkali. Těším se na příště.