Aktuální zprávy
07.07.2021 - Redakce

Martin Čermák opouští FBC Liberec

Po několika oznámených odchodech z elitního týmu mužů hlásí soupiska další zeštíhlení. Martin Čermák, odchovanec FBC Liberec, přestupuje do Tatranu Střešovice. Vyjádření hráče, hlavního trenéra a vedení klubu najdete v článku níže.

Martin Čermák je plnohodnotným odchovancem FBC Liberec. Do FBC Liberec nastoupil už v útlém věku, a od roku 2010  prošel kompletně všemi mládežnickými kategoriemi pod vedením libereckých trenérů. Do mužského elitního týmu se zapojil v roce 2019, kdy byl věkem stále ještě junior. Během dvou ročníků Livesport Superligy odehrál za barvy FBC Liberec celkem 44 zápasů a posbíral 45 kanadských bodů (20+15). Během ročníku 2020/2021 si vyzkoušel i angažmá ve švédském týmu FBC Lerum. V současné chvíli je i stálicí v kádru juniorské reprezentace České republiky, která se chystá na srpnové MS v Brně.

Vyjádření Martina Čermáka:
"Rozhodnutí o přestupu do Tatranu bylo určitě to nejtěžší rozhodnutí, co jsem kdy musel udělat. V Liberci jsem působil od roku 2010, mám tam rodinu, kamarády a zažil jsem tam ty nejkrásnější zážitky, na které budu vzpomínat vždy s úsměvem na tváři. Je to moje srdeční záležitost, ale vycítil jsem, že pro můj posun, ať už po florbalové či životní stránce musím udělat krok jinam. Po několika zajímavých nabídkách a velkém zvažování, jsem se rozhodl pro pražské Střešovice.

Touto formou bych rád poděkoval trenérům, hráčům a všem, kteří mě v mé florbalové kariéře nějakým způsobem ovlivnili, patří vám velké DÍKY! Liberci přeji jen to nejlepší a hodně štěstí do bojům o play-off v nadcházející sezóně."

"Rád bych poděkoval trenérům, hráčům a všem, kteří mě v mé florbalové kariéře nějakým způsobem ovlivnili, patří vám velké DÍKY! Liberci přeji jen to nejlepší a hodně štěstí do bojům o play-off v nadcházející sezóně."

Vyjádření klubu FBC Liberec:
"Martin ve všech mládežnických kategoriích sportovně vynikal, jednoznačně si svoji pozici v elitním týmu svým talentem a přístupem zasloužil. Jeho odchod z FBC Liberec je pro nás velkou ztrátou, jedná se o jednoho z nejtalentovanějších florbalistů, kteří v FBC Liberec v jeho historii působili. Jeho florbalovým ambicím rozumíme, přesto všechno nás jeho odchod mrzí ve dvou rovinách. První rovinou je rovina sportovní. Bezpochyby se jedná o sportovní ztrátu včetně ztráty pozice budoucího lídra mužského A týmu.

Druhou rovinou je rovina lidská – klubová. Před cca 10 lety se vedení FBC Liberec rozhodlo jít cestou vlastních odchovanců. Tomuto dlouhodobému cíli částečně podřídilo i podporu mužského A týmu, zejména ve formě finanční podpory. Priorita rozvoje mládeže představovala nastavení jednoznačné klubové struktury, obsazení trenérských pozic u dětských a mládežnických týmů co nejkvalifikovanějšími trenéry včetně asistentů. Součástí je i dlouhodobá snaha o co nejvyšší míru spolupráce s rodiči, o jejich zapojení a pomoc s vedením dětských a mládežnických týmů. To, že jsme se vydali touto cestou znamená, že výsledky nemusí přijít tak rychle, jak se očekává.

Dovolujeme si říci, že Martin je jedním z řady odchovanců, kteří tímto vývojem prošli a dorostli pro působení v mužském superligovém týmu. Jednoznačně jsme si slibovali na základě tohoto vývoje přirozený rozvoj mužského týmu a postupně i vyšší florbalové ambice v superligové soutěži. Martin ve chvíli, kdy se v mužském týmu prosadil a stal se jeho jistým článkem, nás takto rychle a překvapivě opouští. Rozumíme odchodům našich odchovanců z důvodu školy nebo jiné podstatnější životní změny, v tomto případě tomu však není a proto nás jeho odchod mrzí. Přesto všechno přejeme Martinovi v jeho novém působišti vše, co od něj očekává. Třeba se jednou v budoucnu do Liberce vrátí a alespoň částečně pomůže dalšímu rozvoji libereckého florbalu. Děkujeme."

"Martinovi přejeme v jeho novém působišti vše, co od něj očekává. Třeba se jednou v budoucnu do Liberce vrátí a alespoň částečně pomůže dalšímu rozvoji libereckého florbalu. Děkujeme."