Rozhovory
12.04.2018 - Redakce

”Medaile? Tak bez ní odjet domů vážně nechci!” říká Nikol Pekárková

Nikol Pekárková patří mezi základní kameny sestavy Crazy girls FBC Liberec. Svými výkony si dlouhodobě zajistila místo na květnovém juniorském šampionátu ve Švýcarsku! S jakými cíli Nikol odjede na šampionát a jak se vlastně připravuje na svůj vrchol sezóny?

MS ve Švýcarsku bude pro tebe druhé za juniorský reprezentační tým, očekávala jsi, že tě nominace nemine?

„Nejde říci, že jsem nominaci čekala. Nikdy člověk nic nemůže čekat a musí pro to dělat vše, aby si jí zasloužil. Samozřejmě jsem v to doufala! A jsem šťastná, že mě neminula. “

Jak probíhá tvoje příprava, přece jenom sezóna na klubové úrovni ti už skončila?

„Připravuji se tak, jak mám a soustředím se na věci v kterých mám menší nedostatky. Tréninky absolvuji u nás v České Lípě a to buď se staršími žáky nebo hlavně s juniory. Přiznám se, že závidím holkám, kterým ještě sezóna neskončila. Ráda bych si totiž zahrála ještě nějaké zápasy. Ale díky konci si myslím, že budu správně připravená."

Pověz nám jaká je tvoje pozice v týmu?

„Prozatím jsem na všech akcích byla kapitán, takže moje pozice byla jedna z těch hlavních. Jsem za tuhle pozici velmi ráda. Holky mě berou tak, jak mají, což je super a hrozně mě to těší."

Co od sebe na turnaji očekáváš za výkony?

„Samozřejmě ty nejlepší! (smích) Přece jen to je můj vrchol sezóny a hlavně poslední juniorský šampionát. Díky zkušenostem z prvního MS se ode mě čeká určitě hodně. Sama osobně nechci nikoho zklamat a předvedu jen to nejlepší, co ve mmě je!"

Bude hlavním cílem medaile?

„Medaile? Tak bez ní odjet domů vážně nechci! Ano, celý tým věří v placku na krku. Takže hlavní cíl je medaile a ne jen nějaká účastnická..."