Mládež
03.04.2023 - Redakce

Minipřípravka otevřela brány florbalového zápasu.

Ve spolupráci s florbalovými kamárady z Florbal Jablonec jsme uspořádali první ligový zápasy pro naše nejmenší členy v klubu. Více se dozvíte v našem krátkém článku.

Kategorie minipřípravka (kluci a holky ročníku narození 2016 a mladší) v našem regionu nemá otevřenou vlastní ligovou soutěž. I proto jsme v neděli 2.4.2023 uspořádali dvě přátelská utkání proti nejmenším dětem z spřáteleného oddílu Florbal Jablonec. V našem dresu se poprvé představili 18 nejmladších členů FBC Liberec. Vyzkoušeli si svůj první florbalový zápas a poznali, jak to běžně na takovém florbalovém turnaji vypadá! Naštěstí po letech práce víme, že takový florbalový turnaj je příjemné prostředí, kde si děti mají možnost zasportovat se svými kamarády. Velký díky v tomhle patří i našem skvělým rodičům z FBC Liberec.

A jak letos probíhá tréninkový ročník minipřípravky? "Minipřípravka letos trénuje jednou týdně, a to každou středu. Na trénincích děti učíme především zdravému pohybu, takže skáčeme, běháme, hážeme, kopeme a do toho se lehce učíme florbal. Chceme, aby děti sport bavil jako takový, a proto se v tréninku nesoustředíme na jednu věc, ale děláme vše možné," říká k tréninkům s úsměvem Blanka Procházková. 

"V tomto roce máme v nejmenší kategorii snad rekordní množství hráčů a hráček, což nám na jednu stranu dělá velkou radost, ale zároveň je to i velká zodpovědnost, abychom tréninky s trenéry i nadále dělali na co nejvyšší úrovni. Pokud si budete chtít vyzkoušet náš trénink stále je tu možnost," říká na závěr Blanka Procházková, která má na starost nejmenší kateogii už několik let. 

Více informací o trénincích minipřípravky se dozvíte zde: odkaz