Mládež
10.01.2024 - Redakce

Mladší žáci B12 na GOTHIA CUPU

Na letošním ročníku startovalo v kategorii B12 43 týmů ze Švédska, Norska, Dánska, ČR a Slovenska.

Náš tým se ve skupině nejprve potkal se třemi švédskými týmy, se kterými uhrál 7 bodů. Po úvodní remíze 2-2 s Höllviken IBF, přidal dvě výhry s IK Zenith vit 17-3 a s Lindome IBK 12-4. V zápase s Orel Jednota Vyškov, které rozhodovalo o postupu ze skupiny, FBC zvítězilo 4-2 a do osmifinále postoupilo z prvního místa se ziskem 10 bodů a celkovým skóre 35-11.

V osmifinále nastoupili kluci proti dalšímu švédskému týmu FBC Kalmarsund Ungdom. Bohužel se nám nepodařil první poločas, který skončil výsledkem 1-5 a v druhé části i přes zlepšený výkon celého mužstva se podařilo jen snížit stav na 5-7 a tím pro nás turnaj skončil.

Mužstvo na Gothia Cupu vedli Brabec st., Hanzelín st. a Mochal st. Tým B12 nastupoval během turnaje v sestavě Máťa Kitzberger v brance, v obraně Tom Mochal, Tobi Hanzelín, Fanda Přistoupil, Pepa Treuchel a v útoku Fíla Mařan, Alda Frydrych, Dave Hrstka, Kryštof Plechatý, Kája Petr, Jirka Šimáně, Dan Kodeš. Velký dík patří trenérům týmu B11, kteří nám na některá utkání poslali hráčskou výpomoc. Konkrétně to byli Kuba Delong, Honza Šrýtr, Dave Richtárik, Denis Tůma a Kuba Svoboda.

Poděkování patří i doprovodnému týmu tatínků (Kitzberger, Hrstka, Kodeš a Přistoupil), kteří se kromě fandění skvěle starali o zajištění občerstvení a zábavy. Na dálku mohutně fandili i rodiče z Liberce, a i Pavel Brabec ml., který bohužel kvůli horečce na turnaj neodcestoval.

I přes brzký konec v turnaji, který kluci oplakali se rozhodně nemusí za své výkony stydět a na turnaji obstáli, bohužel systém play off bývá krutý. V náročných zápasech všichni zúčastnění získali mnoho zkušeností zejména s tvrdou severskou hrou, s rozdílným metrem domácích rozhodčích a také s jiným stylem hry, než doposud poznali při domácích zápasech.

V mrazivém počasí nebylo mnoho prostoru na bližší poznání Goteborgu, ale asi největším zážitkem byla účast na finálovém utkání našeho týmu B16, který se odehrál v krásné hale Kviberg Arena. Za hlasité podpory našich chlapců z kategorie B12 a B14, se nakonec podařilo B16 dotáhnout finále s FBC Hradec Králové k výhře 5-3 a oslavit tak vítězství v Gothia Cupu ve své kategorii. Pro všechny naše kluky je to určitě velká motivace do dalších tréninků a zápasů a všichni věří, že se do Goteborgu za rok vrátí znovu a v turnaji to dotáhnou ještě dále než letos.