Mládež
27.02.2018 - Redakce

Mladší žáci doplnění mnoha elévy ovládli 1. koš

Neskutečné představení předvedli oba týmy mladších žáků FBC Liberec, když v sobotu po vydařených výkonech ovládli 1. Výkonnostní koš.

Víkend před jarními prázdninami doslova zdevastoval standartní sestavu mlžáků a tak museli být povoláni elévci a elévky. Oba týmy byli složeni vždy z několika starších hráčů a doplnění ročníky 2007 i 2008. Nicméně mnoho hráčů obou týmů byli nováčci, kteří buď s herním systémem 5+1 mají malé zkušenosti nebo dokonce žádné.
Sám musím přiznat, že jsem byl smířen s tím, že tentokrát nebudeme v nejvyšším nasazeném koši dominovat. Ale i to je někdy pro hráče dobré. Opak byl ale pravdou!

Tým Black
Tým black s přehledem vyhrál první tři zápasy. Chomutov 9:1, Ústí 3:1, Liberec Purple 7:2 a zasekl se na, s velikým nasazením hrající, České Lípě. Sice jsme vedli, ale nechali se trochu ukolébat a Lípa zápas otočila a o gólíček zvítězila 5:4. Nadšení rodiče českolípáků bouřili celou halou a měli proč. Lípaci hráli dobře. Naši kluci byli trochu smutní, protože tušili, že pokud lípa porazí druhý tým Liberce, tak v turnaji zvítězí. V podstatě s tím skoro počítali. Ale to asi neviděli olympijský závod Ester Ledecké, jinak by vydrželi až do konce a viděli by GALAPŘEDSTAVENÍ druhého Libereckého týmu.


Tým Purple
Druhý liberecký tým si tento turnaj náramně užil. Na hráčích bylo vidět nadšení ze hry. Kluky a holky nastartoval vyrovnaný zápas s Chomutovem. Pak sice prohráli s týmem Black, ale vzápětí porazili, dle mého soudu dobře hrající Ústí, což je dostalo do herní pohody a pak přišel poslední a nejtěžší zápas s Lípou. I když vím, že se nemá dopředu předvídat, tušil jsem, že Lípa na tomto turnaji bude nad naše síly a tak jsem přislíbil kotoul za 4branky v síti soupeře. Popravdě jsem nepočítal s tím že má záda budou muset okusit nerovnou dřevěnou palubovku. Hráčům se však rozzářila kukadla a do zápasu nastoupili s takovou vervou, že ve 4. minutě to bylo 3:0 a fanouškům soupeře zamrzl úsměv ☺. Kluci a holky v zápase nevypustili jediný centimetr a utkání dotáhli do vítězného konce. Děkovačka rodičům, skluz po břiše a kdo neskáče není čech... Prostě bylo toho hodně. Nebýt nutného úklidu palubovky, možná by tam byli až do večera ☺. A protože sliby se plní, přišel i na řadu trenérův, technicky výborně provedený, kotoul v před.

Díky tomuto utkání je konečné pořadí 1 koše mladších žáků následující:
1. Liberec black, 2. Liberec purple, 3. Česká Lípa, 4. Ústí, 5. Chomutov

Závěrem:
V zápasech bylo pár nepřesností, mnohdy i trochu nesoustředěností, ale zase o to víc to hráči nahradili hravostí, pohybem a hlavně radostí ze hry. A to je za mě správně !
Obrovským překvapením byly výkony elévků, Péti Šodové, Kubíka Cejníka, Honzíka Havránka , Kristiána Šrollíka, Kubíka S. a Matese S. Moc všem díky za to, že jste přišli a plnohodnotně doplnili oba týmy.

Všem rodičům děkujeme za pomoc při organizování turnaje.