Mládež
16.05.2023 - Redakce

Mladší žáci předvedli skvělé výkony na PFC cupu

V termínu 12.-14.5. se kategorie mladších žáků zúčastnila pražského turnaje PFC Spring. Do turnaje se tým rozdělil do dvou kategorií (B10 a B11) a nutno říct, že zde zanechali výborný dojem při zápasech s ostatními týmy ze všech koutů České republiky.

Hodnocení týmu B10:

Tato kategorie byla na turnaji nejpočetnější a dohromady bylo ve hře 32 týmu rozdělených do 8 skupin. Náš tým vstoupil do turnaje v pátek zápasem proti Panthers Praha white a ten se později ukázal jako nejtěžší ve skupině. Kluci vstoupili do zápasu na jedničku, když si brzo vypracovali náskok 4:0 a donutili soupeře vzít si timeout. Do konce první poloviny zápasu se brankový rozdíl neměnil, když oba týmy dokázali vsítit po jednom gólu a šlo se do šaten za stavu 5:1. Druhá polovina byla pro naše kluky značně těžší, když soupeř vysunul vysoký press a znepříjemňoval nám rozehrávku. I přesto ale kluci závěr zápasu zvládli a připsali si do tabulky první tři body za vítězství 7:4. Pro zbytek dne kluky už žádný zápas nečekal a tak se uspořádal teambuilding v podobě pěšího výletu na Vyšehrad a přilehlé okolí. Poté se šlo fandit na zápas kluků B11 a na závěr celého dne došlo i na bowling. 

Sobotní den nám ráno začal vydatnou snídaní na hotelu a vyrazili jsme metrem na druhý zápas ve skupině, kde jsme změřili síly se slovenským týmem ŠK Lido Bratislava. Tento zápas se nesl v duchu dobývání pevné tvrze, kdy se náš tým dlouhou dobu nemohl prosadit proti výborně blokujícím soupeřům a chytajícímu brankáři. Nakonec se tento zápas zvládl, když jsme vyhráli zaslouženě 5:0 a náš brankář Max si připsal do statistik první čisté konto na turnaji. Poté následoval návrat na hotel a regenerace na další zápas. Ten jsme odehráli po obědě proti týmu ACEMA Sparta Praha BLACK. K tomuto zápasu říct snad jen, že si kluci s chutí zastříleli, když vyhráli jednoznačně 21:0 a Max si tak připsal druhé čisté konto za sebou. Za zmínku také stojí, že v tomto zápase si všichni hráči připsali minimálně 2 kanadské body. Tímto vítězstvím jsme si zajistili první místo ve skupině 3 s úctyhodným skóre 33:4 a čekali jsme na soupeře pro večerní osmifinále. 

Ten nakonec vzešel ze skupiny 6 a byl jim tým FBŠ Hattrick Brno. Do zápasu jsme vstoupili s velkým odhodláním a po necelých 6 minutách první poloviny zápasu svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:1. Díky tomuto brzkému náskoku se kluci uklidnili, následně tak ukázali všechno své florbalové umění, když celkově zápas ovládli 9:4 a mohli se tak těšit na nedělní čtvrtfinále. Tam nám play-off pavouk přiřadil následného finalistu turnaje v podobě Bulldogs Brno. Opět po vydatné snídani jsme se vydali vzhůru na halu, kde byl náš cíl jasný a to postup do semifinále turnaje. Bohužel na hráčích byla vidět lehká nervozita, když po našich nepromněněných šancí udeřil soupeř a třikrát v rychlém sledu skóroval. Nakonec se do kabin šlo za stavu 0:4. Za druhou polovinu zápasu musím kluky opravdu pochválit, protože nic nevzdali a nechali na hřišti všechno, když se nebojím říci, že byli lepším týmem. Bohužel ani to nestačilo a zápas + celá naše pouť turnajem skončila před branami semifinále. Turnaj jsme tak zakončili se čtyřmi výhrami a jednou prohrou. 

Hodnocení trenéra: "Za celý turnaj musím celý tým opravdu ocenit, protože podávali výborné výkony a dělali dobré jméno libereckému FBC. Jelikož většina z těchto hráčů přechází do kategorie starších žáků, tak bych jim chtěl za mě popřát hodně štěstí v dalších sezónách, aby se každým dnem posouvali dále nejen ve florbalových dovednostech, ale i v těch lidských. Věřím, že se třeba v budoucnu potkáme v kabině mužského A-týmu."

Turnajová sestava: Budinský (G), Chládek, Šroll, Cejnar, Rejnart, Chroust, Hypš (C), Mařan, Frydrych, Kodeš, Kolář, Javůrek, Nesměráková, Vlasák, Zindulka
Trenéři: Já (Petr Chlad), Ondřej Cejnar, Daniel Chroust


Hodnocení týmu B11:

Na turnaj se vydalo deset statečných kluků, pro některé z nich to byl dokonce úplně první velký turnaj a na začátku turnaje to bylo znát. Na úvod pátečního odpoledne nás čekal soupeř Florbal Jesenice, zde jsme nevěděli co očekávat a tak zápas začal pomalým oťukáváním. Pro diváky a naše podporující kluky z týmu B10 to nebyla atraktivní florbalová podívaná, ale i přesto se ukázala největší síla tohoto týmu, což je obětavost a nasazení. Zápas jsme nakonec dokázali vyhrát a na výsledkové tabuli svítilo po odpískání skóre 2:1 v náš prospěch. Poté následoval přesun na další zápas, který jsme odehráli proti týmu Topgal Šternberk. To byla opoznání jiná podívaná, kde zápas byl nahoru dolů a diváci se měli opravdu na co dívat. Na obou stranách, ale dominovali brankáři, který předváděli jeden výborný zákrok za druhým. Po právu tak ocenění hráče zápasu získal náš Kitzby, když dokázal vychytat našemu týmu těsné vítězství 3:2. Díky tomu jsme mohli jít spát na hotel s výborným pocitem v podobě zisku maximálního počtu bodů. Samozřejmě kluky také neminul večerní bowling s pořádnou náloží kuřecích stripsů. Na začátku sobotního dne měli kluci dopoledne volno a tak se také zorganizoval teambuilding, kde jsme se metrem vydali na prohlídku centra prahy. Poté následoval oběd a přesun na další zápas ve skupině. V něm nás čekal tým Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, kteří byli opravdu houževnatí. Opět úřadovali po celý zápas oba brankáři, když většinu zápasu náš tým vedl pouze 1:0 a pojistku přidal až tři vteřiny před koncem Plechy, který byl střelec obou branek v tomto zápase. Tým tak měl na kontě tři výhry a šel do posledního zápasu ve skupině s vidinou prvního místa ve skupině a přímého postupu do semifinále. V něm nás čekal Tatran Střešovice, na který se kluci opravdu nahecovali, když zde předvedli naprosto výborný výkon a ovládli tento zápas v poměru 7:3 v náš prospěch. Výhru řídil střelec Fíla Mařan, když ze sedmi gólů vstřelil čtyři. Kluci tak ovládli skupinu a mohli se těšit na nedělní semifinále. 

S kým se utkájí jsme se dozvěděli během nedělního dopoledne, kdy ze čtvrtfinálového souboje vzešel jako náš semifinálový soupeř Florbal Vary. Kluci se na tento zápas opravdu těšili a tak po ranním fandění klukům v kategorii B10 se už jejich hlavy upínali na tento zápas. Hned od úvodního písknutí to na hrací ploše opravdu jiskřilo, bylo k vidění mnoho soubojů a zblokovaných střel. To byl taky hlavní činitel toho, že kluci vyhráli v poměru 7:4, kdy každý hráč nechal na hřišti vše co mohl a odměnou jim byl dosavadní největší florbalový zážitek v podobě finále v největší florbalové hale u nás a to Unyp aréně. 

Finálový zápas začal oficiálním nástupem a lineupem obou týmů, což už toto samotné byl jedinečný zážitek v jejich začátcích florbalových kariér. Po úvodní ceremonii už následoval samotný duel, kde jsme se střetli s týmem ŠSK Ocov Hodonin. Začátek zápasu pro nás začal dobře, když jsme se rychle ujali vedení 1:0. Bohužel soupeř dokázal rychle reagovat, když vsítil dva rychlé góly a šel rázem do vedení. Kluci se ale nesesypali a dokázali zanedlouho vyrovnat. Poté ale následovala klíčová fáze zápasu, která pravděpodobně rozhodla celý zápas, když soupeř vstřelil dva rychlé góly v posledních dvou minutách úvodní poloviny zápasu. Po přestávce bylo na klucích znát, že atmosféru velkého zápasu zažívají poprvé a také se už projevovala únava z předchozích zápasů. Zápas tak skončil prohrou 3:7, ale pro mě se stali vítězi.

Hodnocení trenéra: "Kluci se každým zápasem na turnaji zlepšovali a ukázali, že kategorie mladších žáků se pro příští rok opravdu nemusí bát. Za zmínku také stojí, že nejlepším hráčem finálového zápasu bylo zvolen náš kapitán Alex Frydrych, který společně s Fílou Mařanem hráli na turnaji za obě kategorie a odehráli tak za 3 dny 10 zápasů v plném nasazéní a sluší se jim tak vznést uznání za tento sportovní výkon. Když se vrátím k působení týmu, tak turnaj zakončili s počtem 5 výher a pouze jedinou porážkou. Za předvedený výkon a reprezentaci klubu bych všem chtěl poděkovat a jelikož kluci pokračují i na další sezónu v mladších žácích, tak se těším na trénování a všechno co s spolu snad ještě ukážeme za výkony v lize a budoucích neligových turnajích."

Turnajová sestava: Kitzberger (G), Přistoupil, Hanzelín, Mochal, Frydrych (C), Kodeš, Mařan, Šimáně, Brabec, Plechatý
Trenéři: Já (Petr Chlad), Pavel Brabec, Viktor Hanzelín

Velké díky patří i vám rodičům za podporu při zápasech a samozřejmě za výpomoc s dopravou.Děkuji všem zúčastněným za turnaj, za předcedenou hru a za výbornou reprezentaci klubu. Už jen to, že oba týmy nenašli v pátek a ani v sobotu přemožitele, když za dva dny měli dohromady 8 výher v řadě. Už to je unikátní počin, který si nepamatuji, že by někdy nastal na nějakém turnaji, kde bylo více týmů FBC Liberec v různých kategoriích. Velké díky samozřejmě patří i vám rodičům za podporu při zápasech a za výpomoc s dopravou. Ještě jednou děkuji a brzy naviděnou.

- Celá fotogalerie: odkaz