Mládež
23.10.2017 - Redakce

Mladší žáci se na víkendových turnajích neztratili

O víkendu byly opět v akci tři týmy mladších žáků. Black se představili v Teplicích, Purple v Liberci a Grey v Turnově

FBC Liberec Black

V sobotu 21.10 se konal druhý turnaj mladších žáků. S týmem black, složeným z ročníku 2005 jsme v rámci tmelení kolektivu vyrazili do Teplic s denním předstihem a ubytovali se na střední průmyslové škole stavební. Večer jsme popřáli oslavencům, kteří oslavili své 12 narozeniny v 9. a 10. měsíci, a protože jich bylo více než těch, kterým již 12 bylo nebo bude, tak oslavný chór zpívali 4 kluci 6ti oslavencům :)). Ale povedlo se a šli jsme do hajan. Ráno snídaně z domácí produkce a hurá na krásnou Teplickou halu.


FBC Liberec Black - 1. FBC DDM Děčín 1:5

Svou uvolněnou náladu si bohužel kluci přenesli i do prvního zápasu. Nemohu říci, že soupeř byl lepší, v poměru střel jsme dominovali. Soupeř naši branku ohrozil maximálně desetkrát oproti našim zhruba pětadvaceti pokusům, ale díky naší nepřipravenosti a roztržitosti jsme nedokázali dobře chytajícího gólmana překonat více jak 1x. Po tomto zápase jsme v týmu mladších žáků přidali do seznamu hodnot slovo POKORA a myslím, že podle dalšího průběhu turnaje kluci, snad aspoň na okamžik, pochopili jeho význam.


FBC Liberec Black - FBC Česká Lípa 3:1

V tomto zápase jsme se vrátili ke hře, kterou jsme předváděli na posledním turnaji v Liberci. Pohledné kombinace, dobrý pohyb a spousta příležitostí. Opět dobře chytající gólman soupeře odvrátil větší rozdíl ve skóre.


FBC Liberec Black - DDM Dynamo Teplice 7:0

Tepličtí se především učí, jsem si jistý, že je pro všechny hráče veliká škola a klobouk dolů, že dokáží s jinými soupeři v prvním koši držet krok, jistě se budou zlepšovat. Naši kluci předvedli povedené akce a několikrát skórovali do prázdné branky. *Kombinace* v tomto zápase byl hlavní cíl, který jsme splnili na jedničku.


FBC Liberec Black - FBC Panthers Liberec Black 6:2

Vždy po jednoduchém zápase, naši hráči usednou na hrušku a koukají shora na své soupeře. Nažhavení Panteři začali dobře což samozřejmě Liberec zaskočilo. A bylo hůř když jsme ve 2 minutě inkasovali a naše hra byla zmatená bez důrazu, bez rozehry. Všechny cíle, které jsme si dali před zápasem prošli hlavou hráčů jak vítr bednou. Nedalo se nic dělat, Time-Out ve 4 minutě byl nutností. Následoval opět pád z výšin a museli jsme si vše zopakovat. Pak jsme se již konečně dostali ke své kombinační hře a ještě do poločasu o výsledku utkání rozhodli.


Hodnocení trenéra:

Vím, že všichni prochází obdobím, ve kterém se nedokáží dobře koncentrovat a jejich pozornost mnohdy ovlivňují maličkosti. Nicméně nesmíme zapomínat na Pokoru a Respekt. Pokud se nám, trenérům, podaří tyto vlastnosti vštípit natrvalo do hlav hráčů, máme vyhráno. V tomto případě nejde jen o sport, ale o celkové chování.

Maminkám děkuji za buchty a bábovky, moc jsme si pochutnali :).

FBC Liberec Purple

Druhý tým mladších žáků FBC Liberec se představil na domácím turnaji na aréně. Tým složen z hráčů ročníku 2006 čekaly zápasy s Ústím, Lovosicemi a Chomutovem.


FBC Liberec Purple – Florbal Ústí red 0:5

Do prvního utkání jsme nastoupili vlažně, často jsme příliš předržovali míček a celkově nehráli příliš týmově. I tak jsme si vytvořili dostatek šancí na skórování, které bohužel zůstaly nevyužity. Ústí tak celkem pohodlně zvítězilo 5:0.


FBC Liberec Purple – ASK Lovosice – LFP 3:3

Druhý zápas už vypadal o mnoho lépe, ve hře se začaly objevovat nadějné kombinace, které potřebovaly jen lepší zakončení. Mrzet nás musí ztráta výhry 4 sekundy před koncem, kdy jsme měli balonek na svých holích a zbytečně jsme chybovali.


FBC Liberec Purple – Florbal Chomutov 6:1

Nejlepší nakonec! V posledním klání už to byli opět naši hráči, kteří dokázali na hřiště zakombinovat a přehrát soupeře. V obraně to sice párkrát zaskřípalo, ale Péťa Kniha vytáhl skvělé zákroky. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce a další turnaj si zahrajeme v prvním koši.


Hodnocení trenéra:

Přes pomalejší rozjezd hodnotíme turnaj pozitivně, pokud se soustředíme na svoje výkony a dáme do toho vše, máme šanci porazit každého. Teď nás čeká náročný turnaj v prvním koši, kde můžeme ukázat svoje kvality. Děkujeme rodičům za pomoc při pořádání a podporu při zápasech.

FBC Liberec Grey

bude doplněno