O víkendu vyrazil tým Grey do Krupky a tým Purple pořádal domácí turnaj.

FBC Liberec Grey

FBC Liberec vs 1. FBC DDM Děčín IV 3:6
FBC Liberec vs FBC Česká Lípa blue 6:7
FBC Liberec vs Florbal Ústí 6:11

První zápas proti kombinačně silnému Děčínu začal slibně, celý první poločas jsme vedli, bohužel v závěru soupeř srovnal. Druhá půlka se nám nepovedla, spálených šancí bylo hodně, a po chybách v obraně soupeř odskočil do pohodlného náskoku tří gólu, který už jsme nestáhli.

Do druhého utkání se vstup vůbec nepovedl, po ospalé rozcvičce přišel stejný výkon a po poločase svítilo skóre 1:5. Naštěstí do druhé část jsme nastoupili mnohem lépe a jen naše střelecká nemohoucnost nás připravila o výhru, jelikož šancí bylo více než dost.

V posledním zápase nás čekal asi nejsilnější tým prvního koše Ústí. Polovinu utkání jsme drželi výsledkově krok, i když byl soupeř nebezpečnější. Ve snaze utkání zvrátit bylo nutné hrát riskantněji a to vyspělý soupeř trestal z protiútoků.

Komentář trenéra: Zlepšený výkon na turnaji proti silným soupeřům. Potřebujeme navázat na hru z tréninku a využívat věci které trénujeme. Ještě máme hodně práce před sebou, abychom dokázali tyto soupeře pravidelně porážet.

FBC Liberec Purple

FBC Liberec vs FBC Patnhers Liberec Black 2:10
FBC Liberec vs SK Bivoj Litvínov Yellow 4:13
FBC Liberec vs DDM Dynamo Teplice 3:4

Úvodní zápas proti panterům přinesl vcelku dobrou první část, kde díky zkušenostem soupeř tahal za o něco delší konec. V druhé půli jsme trošku vypadli z role, ale i tak byly vidět šance na vstřelení branek.

Druhé utkání proti nám postavilo neznámého soupeře z Litvínova. Ukázalo se, že se jedná o velmi silný tým, kde jsme měli problémy s bráněním 1 na 1 a především s rozehrávkou. Díky tomuto soupeř vstřelil spoustu lehkých branek a pak se hraje mnohem hůře.

V posledním zápase nás čekala odveta s Teplicemi. Hezký zápas dvou vyrovnaných týmů nakonec ovládl soupeř a vrátil nám tak porážku z minulého turnaje taktéž o gól.

Komentář trenéra: Je třeba zapracovat především na individuálních dovednostech hráčů. Problémy s vlastní hrou s balonkem nás dostávají pod tlak a dostáváme zbytečné góly. Představovali bychom si i více chuti ke kombinaci, příliš často střílíme již po první kličce z velké dálky místo přihrávek a posunu k soupeřově brance.