Mládež
22.11.2021 - Redakce

Mladší žáci válí na turnajích!

O třetím listopadovém víkendu museli mladší žáci postavit hned pět družstev. Prostor tak dostali všichni hráči, někteří absolvovali turnaje v sobotu a v neděli. Hodnocení trenérů a průběh jednotlivých turnajů si můžete přečíst v následujícím článku.

Mladší žáci 5+1 white:

Již podruhé se liberecký tým mladších žáků white představil na domácí palubovce. Tentokrát se střetli s týmy Panthers Liberec, Ústím nad Labem a Českou Lípou. První zápas, který jsme odehráli proti Panthers, byla pro náš tým zatím největší výzva v sezoně. Soupeř předváděl kvalitní výkon, podpořený skvěle chytající golmankou, a tak po první polovině svítilo na tabuli skóre 1:3. Do druhé poloviny kluci nastoupili s elánem a zápalem do hry, který bychom si celý trenérský štáb přáli. K těmto hráčským výkonům se přidal i skvěle chytající brankář Vrňata. Díky těmto okolnostem kluci dokázali otočit zápas až do konečného stavu 4:3 a vyhráli tak boj o krále Liberce. Další zápasy se už nesli v klidnějším duchu, jelikož soupeři spoléhali většinou jen na pár jedinců a to si náš tým dokázal na hřišti odkomunikovat a sami byli v zakončení velmi efektivní, a tak z toho byly dvě zasloužené výhry. (9:2, 8:1) Chtěl bych klukům poděkovat za předvedené výkony a hlavně za to, že ani jednou na turnaji neklesali na mysli a hráli to co umí, i když se jim třeba nedařilo v zakončení. Tímto turnajem si tým udržel neporazitelnost a prodloužil tak vítěznou serii na devět vyhraných zápasů v řadě.

Mladší žáci 5+1 pink:

S týmem Pink jsme v sobotu vyrazili do nedalekého Nového Boru, který pořádal 3. koš. Byla to vítaná změna po Teplicích a Mostu, kde jste odehráli předchozí dva turnaje. Hned v úvodním zápase nás čekal nejtěžší soupeř - Děčín, který v předchozích kolech hrál vyšší koše. Po prvním poločase jsme prohrávali 0:2, ve druhém kluci ukázali ohromnou bojovnost a skóre vyrovnali a v našem oslabení dokonce přidali další dva góly a utkání překlopili na naši stranu. Další dva zápasy už byly jednoznačnou záležitostí v náš prospěch a to i přesto, že kluci rotovali sestavou a vyzkoušeli si různé posty. Naše vítězná série tak pokračuje, kdy jsme v dosavadních 9 zápasech nepoznali hořkost porážky a z 5. koše jsme se již posunuli do 2. A třeba ani to nebude konečná. Všichni zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a soudržnost. Zejména bych rád ocenil Honzu Tomana, Marka Dudáše a Alexe Frydrycha, pro které to byl první pětkový turnaj v této věkové kategorii. Jen tak dál borci.

Mladší žáci 3+1:

Po dvou týdnech se naše družstva opět představila na turnaji 3+1, tentokrát v domácím prostředí libereckého Sport Parku, neboli arény, kam zavítala spousta příznivců našich hráčů. Jelikož se jeden z týmů nemohl dostavit byli jsme požádáni o sestavení třetího družstva, což pro naši početnou kategorii nebyl žádný problém. Celkem jsme tedy představili přes 20 hladových hráčů, namíchaných do družstev tak, aby herně zkušenější hráli s klukama jejichž tento turnaj byl jeden z prvních. Hned na úvod se na jednom hřišti střetli dva týmy naplněné hráči z naší kategorie a tak tento zápas byl atraktivní pro hráče vizí ukázat svým spoluhráčům z tréninku kdo je lepší. Také bylo vidět výborné rozložení výkonu do jednotlivých týmů neboť tento zápas byl plný elánu a boje s přátelskou, ale zapálenou atmosférou ,který byl vyhrocený až do poslední chvíle. I na druhém hřišti se hráči zapotili, když sehráli derby proti Panthers Liberec, ve kterém dominoval náš brankář. Po posledním zápasu dvou z našich tří týmů jsme společně šli našemu poslednímu týmu fandit a tam se teprve ukázala síla davu. Černobílý kotel byl slyšet až na parkoviště a to dovršilo perfektně zahraný turnaj našich 3+1 týmů. Celý turnaj bych popsal slovem “spolupráce” neboť celý náš výkon ve všech zápasech se odvíjel od skutečnosti jak jsme se dokázali semknout a vzájemně se podpořit a pomoct si. Všem klukům za náš trenérský kolektiv moc děkuji, gratuluji k výsledkům a doufám, že stejnou bojovnost předvedeme i příště 5.12.