Mládež
30.11.2018 - Redakce

Mladší žáci vyjeli do Teplic a Lovosic

V sobotu vyjeli mladší žáci do Lovosic a v neděli je čekal turnaj v Teplicích.

FBC Liberec purple

FBC Liberec purple vs ASK Lovosice LFP yellow 3:6

FBC Liberec purple vs FBC Česká Lípa blue 3:10

FBC Liberec purple vs SK Bivoj Litvínov black 8:3

První zápas čekal naše mladší žáky s domácím týmem z Lovosic. V první půlce to vypadalo, že kluci a holky jsou ještě v Liberci, možná i doma v posteli a po spoustě někdy až zbytečných chyb jsme odcházeli na přestávku za stavu 2:1 pro domácí. Do druhé půlky nastoupil úplně jiný tým než do té první a viděli jsme celkem rychlý obrat z 2:1 na 2:3. Zbytek zápasu už ovšem byl v režii domácích Lovosic, které se více rvali o vítězství a to nakonec na svoji stranu zaslouženě obrátili a vyhráli.
Druhý zápas nás čekala Česká Lípa blue. Hned začátek zápasu měl vysoké tempo a větší nasazení prokázali naši svěřenci a to přineslo své ovoce v podobě vedení 3:1 už po 2 minutách hry. Ve zbytku poloviny dokázala Česká Lípa otočit vývoj zápasu na svoji stranu a do šaten jsme tak odcházeli za nepříznivého stavu 6:3. Druhá půlka bohužel pro naše mladíky pokračovala v duchu závěru té první. Přes velkou snahu a hodně nevyužitých šancí se dětem nepovedlo už zápas nijak zvrátit a ani vstřelit další branky a Lípa si tak své vedení pohlídala.
Poslední zápas sobotního turnaje v nás čekal soupeř z Litvínova. Od začátku zápasu byla vidět převaha na straně našich mladších žáků a hodně rychle si vystříleli vedení 4:1 a tímto výsledkem skončila i první půlka. Do druhé poloviny zápasu vlétl lépe Litvínov a už to vypadalo na obrat, když se dotáhli na pouhou jednu branku. Po menší promluvě k dětem se vrátily k tomu, co hrály v první polovině a turnaj jsme tak zakončili výhrou.

Hodnocení trenéra: Pro mě turnaj, který ukázal dost nedostatků, na kterých je třeba pracovat ale také neskutečné nasazení žáků i za nepříznivého stavu. Během turnaje bylo vidět, že když jsme si řekli co je potřeba zlepšit a na co se soustředit tak se hrál pohledný a bojovný florbal a za to mají ode mě velký plus . Takže všem dětem díky za hezky prožitou sobotu . Na závěr bych chtěl vyzdvihnout výkon naší jediné slečny v sestavě Péti Škodové, kterou chválili i trenéři ostatních týmů a na které si většina kluků vylámalo zuby a přes její výbornou obranu se nedostali. Ještě jednou dětem děkuji za super turnaj a rodiče bych chtěl pozvat na klubový ples, který se koná 19.1. ve Vratislavicích 

FBC Liberec grey

FBC Liberec grey vs FBC Panthers Liberec orange 3:0

FBC Liberec grey vs 1. FBC DDM Děčín IV 2:3

FBC Liberec grey vs DDM Dynamo Teplice 6:3

Do prvního utkání jsme nastoupili s velkou chutí hrát. Zpočátku se nám nedařilo proměňovat příležitosti a soupeř také hrozil. Trpělivou hrou jsme se nakonec dostali do vedení, které drželo až do konce zápasu. Super výkon do obrany, především návraty všech byly v tomto zápase ukázkové.
V druhém zápase jsme trošku usnuli na vavřínech a s chutí hrající Děčín toho využil. Nám se nedařilo proměňovat šance, což našemu výkonu také nepomohlo a když soupeř skóroval, přišla nervozita na hokejkách. Ve druhé půli bylo skóre již 3:0 pro Děčín, ale závěrečným tlakem jsme stáhli až na rozdíl jediného gólu a od remízy nás dělila tyč.

Třetí zápas byl trošku jako na houpačce. Dobrý start a brzké vedení nás opět uspokojilo. Po tom co soupeř málem dorovnal skóre jsme opět zabrali a dotáhli zápas do vítězného konce.

Hodnocení trenéra: Na turnaji se mísila spousta super věcí s těmi méně povedenými. Hodně jsme na turnaji míchali s posty a všichni se toho celkem dobře zhostili, i z toho mohla pramenit občas slabší chvilka. Sice to o víkendu nebyl náš nelepší výkon, ale pozitiva určitě převažovala. Díky všem za turnaj