Mládež
09.10.2017 - Redakce

Mladší žáci začali sezónu úspěšně

Mladší žákům začala na začátku září první ligové turnaje. Celkem tři týmy se účastnily třech turnajů v Liberci, Lovosicích a Železném Brodě. Všem týmům se dařilo na jedničku, užili si florbalové zápasy a navíc se jim dařilo i sportovně!

FBC Liberec Black


Sestava: Sýkora, Čermák, Dolejš, Sázavský, Malý, Faksa, Čumpelík, Klimeš, Fokt, Mizera, Cejnar

Tým mladších žáků Black se hned v úvodu sezony představil na domácí půdě. Do prvního utkání s Českou Lípou nastoupili kluci velice aktivně a s lehkostí překonávali soupeřovu obranu, skóre se zastavilo na konečných 13 gólech. Ve druhém zápase proti neznámému soupeři z Teplic jsme se chvíli rozkoukávali, ale postupně jsme převzali otěže utkání a pohodlně zvítězili. S Děčínem nás čekal souboj o 1. místo ve skupině, celý zápas byl pod naší taktovkou, kluci hráli skvěle a nedali soupeři žádnou šanci. Na závěr turnaje jsme se utkali s Ústím, zde si kluci vybrali slabší chvilky, které ale soupeř nedokázal využít a tak i tento zápas jsme pohodlně vyhráli. S výkonem našeho týmu velká spokojenost, kluci hráli s nasazením a pohledně kombinovali. Zaslouženě tak vyhráli první ligový turnaj.


FBC Liberec Black vs. FBC Česká Lípa blue     13:2

FBC Liberec Black vs. DDM Dynamo Teplice     8:1

FBC Liberec Black vs. 1. FBC DDM Děčín IV     4:0

FBC Liberec Black vs. Florbal Ústí red              9:1FBC Liberec Purple


V sobotu 7.10 jsme s mladšími žáky zahájili novou sezonu. Tým “Purple“, složený převážně z ročníku 2006 byl nasazen do druhého výkonnostního koše a tudíž nás čekala cesta do Lovosic. Jako trenéři jsme od zelenáčů v řadách mladších žáků neočekávali žádné zázraky a to především proto, že pro většinu je to první sezona, ve které hrají systémem 5+1.Na prvním turnaji jsme především chtěli klást důraz na kvalitní přihrávku a dobrý pohyb.


Hned první zápas měl prověřit, kam náš druhý tým výkonnostně skutečně patří, protože na nás čekali obvykle motivovaní Panteři z Liberce a to v plné síle. Navíc s mocnou diváckou kulisou v podobě jejich rodičovské legie J. Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně, na hřišti jsme dominovali pohybem a soupeře v první půli k ničemu nepustili. Hned v první půli jsme Panterům nasázeli 4 branky a sami inkasovali jen jedinkrát. V druhé polovině soupeř přidal a to především jejich první lajna, která na palubovce trávila trochu více času J. Jenže výborný výkon brankáře Krause a skvěle hrající Kája Klubalová v obraně, nedovolili soupeři skórovat více než dvakrát. Naopak Dáňa Vik, který patří ještě Elévkům si bez krupulí poradil s několika obránci staršími 2let a definitivně rozesmutněl rozběsněné rodiče Panterů.

Dle mého soudu asi nejslabší soupeř, pohybově se Tuleni hodně hledali a kombinace spíše do 3 koše. Jedině dobrý výkon gólmana Podbořan znamenal hubené skóre na výsledkové tabuli. Pokud bychom proměnili 30% šancí, mohlo to být 6:0. Několikrát se prosmýkl mezi zkoprnělou obranou náš nováček Míša Šedivý a dokázal i skórovat, ukázal tím všem, že byť je u nás jen krátce musíme sním počítat, jen tak dál. Poprvé se do branky trefil i Vojta Janáček, takže i jemu patří gratulace.

Lovosičtí byli pro nás těžším soupeřem, než to na první pohled vypadalo. Několikrát se nás pokoušeli překonat dlouhou nahrávkou dopředu, avšak opět skvěle hrající Kája hasila všechno, co se dostalo na naši půlku. Po několika minutách jsme dobrým pohybem začali soupeře přehrávat z čehož pramenili i branky Ferdy, Dáni a Štěpy. Soupeř dokázal skórovat pouze z trestného střílení, ale všechny jeho plány na dobrý výsledek ukončil opět Vojta.

Hodnocení trenéra:

“Jsem nadšený z přístupu všech hráčů, pohybově jsme byli opravdu výborní a to byl cíl, se kterým jsme sem jeli. Celý tým byl na jedné vlně, bavili jsme se od začátku turnaje až dokonce.Navíc jsme přidali bojovnost i SRDCE. Všem patří veliká poklona za přístup“.

FBC Liberec Purple vs.  Tatran Mocní Tuleni Podbořany     2:0
FBC Liberec Purple vs.  FBC DDM Panthers Liberec            5:3
FBC Liberec Purple vs.  ASK Lovosice LFP                          4:1


Přebor mladších žáků

Sestava: Cakl, Jirsa, Jirsová, Kraus, Maršík, Passian, Svoboda, Vachet, Virth a Szajko

Další sezóna začala i mladším žákům, kteří vyjeli na přebor do Železného Brodu. První zápas s TJ Sokol Koberovy Sršni od začátku nabral vysoké tempo a skončil nerozhodně 5:5. V druhém zápase na nás čekal tým FBC Lomnice a naše rychlé vedení 3:0 přineslo klid na hokejky celého týmu. V druhé půli si náš tým výsledek pohlídal a díky skvělému výkonu brankáře Filipa Krause žádné větší drama nepřipustil a zaslouženě jsme vyhráli 5:2. V třetím a posledním zápase, který jsme hráli ihned po skončení zápasu s Lomnicí jsme využili tempo, které v nás bylo s předchozího duelu. Na Děčín se náš tým vrhl a rychlé vedení 4:0 na sebe nedalo dlouho čekat. V druhé půlce se Děčín zvedl a našim svěřencům pomalu docházely síly. Přesto jsme si za podpory celého týmu své vedení pohlídali a konečný výsledek 7:4 v náš prospěch byl spravedlivý.

Děkuji všem za skvělý týmový výkon a věřím, že si na dalším turnaji opět zajezdíme ve vítězném bobu.

FBC Liberec vs. TJ Sokol Koberovy Sršni        5:5

FBC Liberec vs. FBC Lomnice                           5:2

FBC Liberec vs. FBC Děčín                                7:4