Mládež
30.11.2021 - Redakce

Mladší žákyně odehrály první odpolední turnaj

Strašně daleko a strašně pozdě hrály naše mladší žákyně další turnaj tuto neděli. Jednalo se o zájezd do Mostu, kdy první zápas začínal až v 15 hod a poslední měl začínat až v 18 hod. Organizátoři turnaj trošku "urychlili" a tak jsme nakonec dohráli asi o 45 minut dříve.

I tak to ale byla pro holky hodně náročná první zkušenost. Náš tým odjel v počtu 11 holek i s ještě nedoléčenou Julčou, která chtěla i tak jet. Ostatní týmy (vč. domácího) dorazily pouze v 5 nebo 6 hráčkách do pole. Vzdálenost kterou týmy urazily na turnaj, jako by přímo určovala kvalitu následné hry. Bohužel jsme to tentokrát měli nejdále.

V prvním zápase jsme na turnaji jsme narazili na tým z České Lípy. Opět se jednalo o velmi vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla o chlup větší efektivita českolipských. Naše holky se totiž rozhodly, že na turnaji budou raději trefovat tyčky než dávat góly. Zápas pokulhával svým nasazením za minulým utkáním v soutěži. Naše holky jako by se ještě neprobudily po dlouhé cestě a ani českolipské holky neoplývaly rychlostí a nasazením.

Druhý zápas jsme odehráli proti Mostu, který nám tak oplatil porážku z Turnova, kterou minule velmi těžce nesl. Zápas byl hodně dramatický s opět velmi tvrdou hrou holemi, na kterou nejsme moc zvyklí. Nezvládali jsme pokrýt ani dorážky před brankou po skvělých zákrocích naší Elišky a tak jsme soupeři několik gólů darovali, což je škoda. Eliška ale ve všech 3 zápasech ukázala vzestup ve výkonnosti. V zápase jsme opět dodrželi tradici a trefili několik tyček.

Poslední zápas naše holky nastoupily proti Litvínovu bez své opory Julči, která i v předešlých zápasech neměla ,vzhledem k nemoci, dostatek energie. Holky ale odehrály opravdu dobrý zápas a její absenci dokázaly nahradit bojovností. Na výhru nám to sice nestačilo, ale novou zkušenost se zápasem hraným za venkovní tmy máme za sebou.

Celkově bych řekl, že nám turnaj úplně nevyšel, ale každý den nemůže být posvícení. Nedařilo se nám plnit cíle, které jsme si určili a hlavně nasazení bylo slabé. I když nemohu říci, že by se holky nesnažily. Naopak některé předvedly nejlepší výkony v sezoně. Rozhodně jsme zlepšili obranu v čele s brankářkou a v žádném zápase jsme nedostali více jak 6 gólů. Je ale potřeba přidat v trénincích, abychom se zase mohli posunout kupředu.