Mládež
08.10.2019 - Redakce

Mladší žákyně předvedly na turnaji skokové zlepšení

V neděli absolvoval turnaj obměněný tým mladších žákyň. Tentokrát zajížděl do nedalekého Turnova, kde ho čekala těžká práce.

Družstvo mladších žákyň bylo poprvé posíleno 3 holkami ze Smržovky (Týnka, Kája, Kačka), které doporučila místní srdcařka a florbalová nadšenkyně Andrea Svatá. 1 z nich sice přijela zraněná, ale i tak chtěla podpořit své kamarádky ze Smržovky a poznat všechny nové spoluhráčky. Vzhledem k tomu, že i z Liberce přijela jedna nehrající hráčka, byla lavička s 11 hráčkami + gólmankou celkem slušně zaplněná.

S týmem na turnaj navíc odjela i věkem ještě elévka Julča, která do týmu zapadla již na posledním tréninku. Zbytek týmu tvořily holky, které do týmu věkem i příslušností patří. Tým si vymyslel i nový pokřik inspirovaný Sponge Bobem a mohl se tak vrhnout do začátku sezony.

Holky dostaly pro turnaj jeden velký úkol od trenéra Ondry Navrátila a tím byl aktivní POHYB po celém hřišti. Holkám se ale úkol v prvním zápase s Turnovem nedařilo plnit a za soupeřem tak výsledkově zaostaly. Situace po zisku míčku řešily velmi pomalu a hra tak neměla moc velký spád. Čekaly je však ještě 2 utkání a možnost svou reputaci napravit. Ještě do poloviny druhého utkání se Štětím nebyla hra ideální i když už byla o mnoho pohlednější. Trenéři se však o poločase dohodli, že holky nechají "na pospas osudu",nebudou se věnovat těm na hřišti, ale jen těm, co z něj přišly.

Holkám byly upřesněny úkoly a dostaly svobodu v řešení jednotlivých situací bez pomoci trenérů. Novým úkolem byl absolutní a rychlý tah na branku ihned po získání míčku. Tedy dostat míček co nejdříve do branky soupeře přímou cestou. Tím se absolutně změnil jejich tah na branku a najednou chtěly dávat góly všechny 3 na hřišti, což bylo pro soupeře velmi nebezpečné.

V obranné hře byl pak úkol upřesněn na co nejrychlejší zisk míčku, pokud jej má v držení soupeř. Najednou holky lítaly po hřišti s perfektním nasazením. Soupeř neměl chvilku klidu a naše holky tyto dva relativně jednoduché úkoly přetavily ve velký počet vstřelených gólů.

Hra se od té doby posunula o další velký skok kupředu a šlo se do dalšího zápasu. Holky jako by přišly na to, že rychlé řešení a aktivita po ztrátě i zisku míčku nese mnoho ovoce a poslední zápas naprosto ovládly. Není ani tak důležitý výsledek, ale hlavně způsob, jakým k němu dokázaly dokráčet. Pokud takhle budou pokračovat, bude z nich na konci sezóny opravdu obávaný soupeř.

Vzhledem k tomu, že se pro každý poločas na turnaji měnily trojice, ve kterých hrály, došlo k rychlému zabudování nových tváří do kádru. Tahle nová grupa si tak nasadila laťku vysoko a holky se hned po turnaji těšily na další trénink, ve kterém se budou chtít zlepšit. Přeci jen se v neděli dozvěděly několik nových informací a ty je potřeba nyní využít. Jako trenéři jim pak musíme poděkovat za to, s jakým nadšením s postupujícím časem plnily naše úkoly.

Ondra Navrátil k turnaji: "Turnaj nám ukázal jednu velmi slabou stránku a prostor pro zlepšení u nejmenované hráčky. Ta je sice velmi šikovná s florbalkou, ale u zavazování tkaniček se velmi trápí. Vzhledem k tomu, že to Lukáš pozoruje i u elévů, budeme to muset zřejmě zařadit do náplně tréninků. Řešení botami na suchý zip nepovažujeme totiž za dobré pro jejich budoucnost:-)"

Lukáš Nesměrák k turnaji: "Na turnaji jsem byl spíše jako pozorovatel, rádce, pomocník a šofér. Po prvním turnaji mohu prohlásit, že tahle partička má určitě veliký potenciál. Pokud se holky i na dalších turnajích budou zlepšovat stejným tempem, jako to předvedly v neděli, bude z nich výborný tým."

Všichni děkujeme maminkám za sýrové šneky, řízky, rajčata a další. Pořadateli pak za mísu ovoce a pohodové pořadatelství a panu Zrníkovi za taxislužbu Smržovka-Turnov.

Sestava FBC Liberec: Áďa, Áďa 2, Anet, Péťa, Klárka, Lea, Kája, Kačka, Julča, Pája (v brance), Týnka (bolavý kotník), Domča (dosud neregistrována)
Realizační tým:
Ondra Navrátil (head coach a vedoucí), Tonda Vávra (trenér brankářů), Lukáš Nesměrák ("přicmrndávač" a "chválič").

A v neposlední řadě ještě dlužíme výsledky: 2:5, 11:2, 14:5