Klub
26.10.2021 - Redakce

Mnoho kategorií se předvedlo o uplynulém víkendu

Ze všech kategorií, které zasáhly do utkáních svých ligových soutěží, si nejlépe vedli dorostenci a Crazy girls. Poprvé se zapojili i nejmladší hráči v kategorii přípravka, což nám udělalo velkou radost. Více v našem hodnotícím článku.

Muži A:

Výsledek:
Black Angels vs. FBC Liberec 8:5
Hodnocení trenéra: zde
FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 8:4
Hodnocení trenéra: zde

Crazy girls FBC Liberec:

Výsledky:
Crazy Girls FBC Liberec vs. TJ Turnov 13:0
Hodnocení trenéra: "Nedělní odpoledne bylo ve znamení severočeského derby s TJ Turnov v rámci 1. ligy žen. Jsme rádi, že jsme se oklepali z úterního výprasku v poháru od momentálně druhého nejlepšího českého týmu Florbal Chodov. V rozmezí 5-ti dnů jsme my i diváci mohli vidět srovnání hry mezi průměrem první ligy a TOP českým týmem. Pokud máme více času a prostoru, tak jsme schopni toho využít a předvést pěkné kombinace, spoustu střel a gólů. Výsledek hovoří za vše. Pokud se hra zrychlí a není postavena pouze na individuálních schopnostech a rychlosti jednotlivých hráček, ale na týmové spolupráci a rychlosti, tak jsme v problémech. Náš výkon v neděli byl pěkný, ale naše cíle jsou vyšší.
Crazy Girls jsou zatím pevně ukotveny v TOP čtyřce 1.ligy. Rádi bychom své postavení udrželi a tak chci všechny fanoušky pozvat na příští víkend. V sobotu od 20:00 na SH ZŠ Dobiášova poměříme síly s aktuálně čtvrtým týmem tabulky, pražskými Black Angels. A hned v neděli jedeme na půdu dosud vedoucího týmu Prague Tigers, které nám budou chtít oplatit vyřazení ze 3.kola poháru."

Muži B:

Výsledky:
SCC Semily vs. FBC Liberec B 4:8

Junioři A:

Výsledky:
Black Angels vs. FBC Liberec 5:4 pp.
PSN Tatran Střešovice vs. FBC Liberec 16:7
Hodnocení trenéra: "První zápas byl pěkný. Rozhodly v závěru naše chybičky, kdy jsme se nechali trochu unést atmosférou zápasu. Každopádně jsou to zkušenosti, kvůli kterým jsme sem přijeli. Z chyb se budeme chtít poučit a příště budeme lepší. Druhý zápas krom první třetiny jsme nedokázali s Tatranem držet krok. Jakmile jsme začali prohrávat o 3 góly, spadla naše kvalita a už jsme se nedokázali vrátit ke koncentrované hře ze začátku zápasu. Nicméně jsou to další zkušenosti pro naše mladé hráče, kterých si ceníme."

Dorostenci A:

Výsledky:
FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians DDM Praha 7 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 6:4 (2:3, 2:1, 2:0)
Hodnocení trenéra: "O víkendu jsme zvládli obě utkání, zejména výkon proti Bohemians byl velmi povedený. Do hry jsme se snažili “prodávat” dovednosti z tréninku a zejména pod tlakem soupeře se nám je dařilo zužitkovat. Třetí třetina ukázala, kde se ještě můžeme zlepšovat, takže se těšíme na další zápasy, kde si to budeme moct vyzkoušet. Zápas s Pardubicemi v okleštěné sestavě vyšel herně i výsledkově, jsme rádi, že jsme v posledním zápase mohli hrát i jedno utkání “bez tlaku” a pohodově jsme se udrželi v prvním koši.”

Dorostenci B:

Výsledky:
FBC Liberec B vs. TJ Starý Harcov Liberec 4:6
TJ Turnov vs. FBC Liberec 5:4

Mladší žáci pink: 

Výsledky:
Česká Lípa white – FBC Liberec pink 4:7
FBC Liberec pink – Mocní Tuleni Podbořany 17:2
FBC Liberec pink – FBC Vipers Most 8:0

Hodnocení trenéra: „Prvního zápasového zápřahu se dostalo i na velkou část kluků z kategorie mladších žáků tento víkend v Mostě. Pro většinu hráčů to byli první soutěžní zápasy v této kategorii, ale kluci se s tím poprali více než statečně a zápas od zápasu se zlepšovali, více si věřili a více si dovolovali a zkoušeli, což se trenérskému týmu moc líbilo. Obětavě bránili, pomáhali si zaskakovat jeden za druhého a makali jako tým. V posledním zápasu trenéři zamíchali zásadně sestavou, kdy typičtí útočníci hráli obránce a obránci zase útočníky, a věřím, že to pro kluky bylo zajímavou a důležitou zkušeností pro další rozvoj hráčů. Druhý poločas zápasu si za odměnu mohl každý vybrat post, kde by chtěl hrát. Zpestřením turnaje bylo, když si „Pohy" (Lukáš Pohanka) s dotazem, proti komu to vlastně hrajeme, přečetl, že proti nám nastoupí tým „ Noční Tunely“ z Podbořan :-) a název soupeře ještě vyšperkoval „Beny" (Ben Šroll), který Podbořany označil jako Poděbrady :-) a dobrá nálada v týmu se vyhoupla ještě o laťku výše. Samozřejmě je co zlepšovat a na čem pracovat, na co se v trénincích zaměřit, ale celkový dojem byl velmi slušný, za celý turnaj chceme kluky pochválit a poděkovat jim za prima zážitky a už se těšíme na další společné chvíle s touto fajn partou."

Mladší žáci 3+1: 

Hodnocení trenéra: "První “trojkový" turnaj jsme s mladšími žáky absolvovaly tuto neděli v České Lípě. Ačkoliv někteří z hráčů mají za sebou teprve pár měsíců v tréninkovém cyklu, byl na nich vidět chtíč, touha po vítězství a také ukázat poctivě skandujícím rodičům na ochozech jak jsme se zlepšili.
Oba týmy předvedli skvělé výkony, za které se rozhodně nemusí stydět a i když už nám ke konci trochu chyběl dech, stále jsme snažili hrát naplno. Na všech bylo vidět jak se zápas od zápasu zlepšují, jak se styl hry zápas od zápasu mění a v každé chvíli bylo vidět jak jsme se s přibývajícími zkušenostmi zlepšovali. Ze všech zápasů si odvážíme dobrý pocit z poctivě odvedené práce a zkušeností na čem při tréninku zamakat, aby jsme byli zase trochu lepší než nyní. Bylo dobré vidět, že i když byli týmy složené z kombinace nováčků a kluků, kteří hrají déle tak si všichni bezvadně rozuměli, pomáhali a tak byl turnaj přínosný pro všechny. Všem klukům chci moc poděkovat za to jak všechno poctivě odmakali, a i když se zdálo, že nás soupeř tlačí do kouta, dokázali jsme se vzpírat a nedat svou kůži lacino.”

Přípravka:

Hodnocení trenéra: “viz samostatný článek zde

Starší žákyně:

Výsledky:
FBC Liberec vs. TJ Turnov 2:4
ASK Lovosice - LFP vs. FBC Liberec 5:6
FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa blue 3:6
Hodnocení trenéra: "Žákyně odehrály první zápasy od února 2020, po covidové pauze. Postupně jsme se utkali z celky TJ Turnov, ASK Lovosice a FBC Česká Lípa. V konečném účtování 1 vítězství a dvě prohry. Všechny zápasy byly vyrovnané a otevřené až do posledních chvil, a také nám nastavily cenné výkonnostní zrcadlo. Je super hrát a vidět, jak jsou na tom ostatní. Pro nás pak motivace do tréninku."

Mladší žákyně: 

Hodnocení trenéra: “viz samostatný článek zde