Aktuální zprávy
19.09.2019 - Redakce

Muže čeká mistr. Crazy girls nastoupí k dvěma zápasům.

Víkend přináší další porci elitního florbalu. Muže FBC Liberec čeká v prostředí Dukly Liberec zápas s 1. SC Tempish Vítkovice. Crazy girls budou o první body usilovat v pátek proti týmu FBK Jičín a v neděli na hale SH ZŠ Dobiášova proti IVANTI TIGERS Jižní Město.

FBC Liberec

Liberečtí předvedli v prvním kole výborný výkon a inkasovali pouze tři branky. Velkou zásluhu na této výhře měl brankář Víťa Vaníček. I proto mají v tabulce po prvním odehraném kole plný počet bodů. V sestavě se objevili i posily Hejduk s Kárníkem, kteří nastoupili ve druhé formaci.
V loňském roce se liberečtí rovněž utkali s Vítkovicemi během druhého zápasu Superligy florbalu. Mnozí si vzpomenou na vítězství Liberce v poměru 6:5 po samostatných nájezdech.
Koho sledovat:
Tento zápas bude jedinečný pro Petra Kološe, který se bude chtít proti svému bývalému týmu vytáhnout. Zajímavé bude sledovat, jestli se do statistik zapíší Prokop Ferdan a Radek Valeš, který proti FBC nezapsali ani jeden kanadský bod.

1.SC TEMPISH Vítkovice

Vítkovice nezaznamenali přes letní pauzu mnoho změn. V týmu Pavla Bruse zůstali důležití členové Rýpar, Hubálek, Sladký, Delong nebo Sladký. V brankovišti opět najdeme osvědčené duo Souček, Gurkovský. Aktuálně z loňské sezony v kádru chybí pouze duo Řezanina, Černý.
Tým z Ostravy předvedl v prvním kole doslova kanonádu. Odnesli to Sokoli Pardubice. Ti v hokejové aréně inkasovali 13 branek a prohráli v poměru 3:13. Rytíři v letošní sezoně nečeká pouze boj o domácí titul. V lednu roku 2020 se v Ostravě uskuteční Pohár Mistrů, na kterých nebude modrobílý celek chybět.

Koho sledovat: V dresu Vítkovic najdete řadu vynikajících českých florbalistů. Adam Delong nastřádal 5 bodů v prvním utkání. Zdatně ho sekundovali i Hubálek, Hájek nebo Rýpar. 

22.9. 2019 | 18:00 | SH Dukla Liberec
Bilance FBC Liberec:

FBC Liberec (1-0-0-0)
Bilance soupeře:

1. SC TEMPISH Vítkovice (1-0-0-0)

Vstup: 40kč
Držitelé permanentní vstupenky: Zdarma

Crazy girls FBC Liberec

V první zápase se nedařilo Crazy girls střelecky. Liberecké hráčky vychytala brankářka Kubíčková, která za svá záda pustila pouze jednu střelu z florbalky Bárkové. I proto Crazy girls prohrály s FBS Olomouc v poměru 1:6. Svoji premiéru v Extralize žen si v dresu Liberce odbylo několik žen. Jmenovat můžeme například Dvořáková, Svobodová, Rondošová, Pavlíková, Vlachová, Kučerová nebo Fatuňová.

IVANTI TIGERS Jižní Město

Tým z Jižního Města čekal v letní pauze velký exodus. Billá se vrátila do Tatranu Střešovice, Surá odešla do Švédska. V týmu už nenajdeme ani Kubišovou, Polívkovou, Jelínkovou nebo Kleinkovou. Tým z Prahy spoléhá především na zapojení juniorek do svého týmu. I přesto se v oranžovém dresu představují posily v čele s Pekárkovou nebo Steinbachovou. V prvním kole tým vedený Adamem Šteglem zvládl zápas s Tatranem Střešovice. Za výhru 7:4 bral první tři body do tabulky.

FBK Jičín

Jičín v úvodním zápase Extraligy žen inkasoval velký brankový přiděl. Po první vstřelené brance inkasovala brankářka hned 15krát a Jičín prohrál 15:1. Loňské úderné duo Žůrková – Jarolímová ošelo a nyní působí na Chodově. Jako posily představil Jičín i dvě hráče Velzelovou a Dlouhé, které přišly do města pohádek právě z Liberce.

20.9.2019 |20:00 | MSH Jičín
22.9.2019 | 15:00 | SH ZŠ Dobiášova

Bilance domácího týmu:
Crazy girls FBC Liberec: (0-0-0-1)

Bilance soupeře:
IVANTI TIGERS Jižní Město (1-0-0-0)
FBK Jičín (0-0-0-1)

Vstup: 40kč
Držitelé permanentní vstupenky: Zdarma