Aktuální zprávy
21.09.2022 - Redakce

Muže i Crazy girls čeká výjezd do Vítkovic!

Nejvyšší soutěže mužské i ženské soutěže pokračují. Oba elitní týmy vycestují do Ostravy, kde utkají s týmem 1. SC Tempish Vítkovice. Podaří se našim celkům překročit stín Ostravy, kdy se Liberci na palubovce Vítkovic dlouhodobě nedaří. Více v našem preview.

FBC Liberec

Vítkovický mužský celek během sezony svůj kádr výrazně nezměnil. Nejvýraznější byl pohyb v obraně, kdy kariéru ukončil Nehera a jako náhradu tým Pavla Bruse přivedl slovenského obránce Michala Pažáka. V úvodním kolech navíc předvedli skvělou formu a po třech kolech mají plný počet bodů, s impozantním skóre 26:7. Tradičně největší hvězdou a tahounem týmu je reprezentant Adam Delong (6+3).

Oproti soupeři má FBC Liberec odehráno o jeden zápas méně, protože venkovní duel s FbŠ Bohemians byl přeložen. Zatím mají Severočeši na svém kontě 2 body za výhru 7:6 po samostatných nájezdech nad Pardubicemi. Právě v tomto utkání se poprvé ukázal Šimon Stránský a Prokop Ferdan, jenž vyprodukovali dohromady 7 kanadských bodů.

Liberecké FBC může strašit velmi nepříznivá statistika na ostravské palubovce. V celé historii dokázal ve Vítkovicích vyhrál pouze jednou za 3 body. Podaří se mužům FBC Liberec tuto statistiku alespoň částečně napravit? Utkání začíná v neděli v 17:00.

25.9.2022 | 17:00 | 1. SC Tempish Vítkovice | SC Dubina
Videopřenos: zde

Crazy girls FBC Liberec

Soupeř z Vítkovic si v loňském roce překvapivě neporadil v semifinále s Ostravou a přenechal žezlo vládce Extraligy svému soupeři. V letošním roce po dvou kolech zatím proplouvají soutěží bez problémů. Tatran Střešovice přehrály děvčata z Vítkovic 5:2 a se Startem98 vyhrály v poměru 10:2. V dresu soupeře od letošního roku nastupuje liberecká odchovankyně Markéta Lenfeldová, která se do Ostravy přesunula před letošní sezonou.

Crazy girls měly v prvních dvou kolech velmi přijatelné soupeře. Bohužel Jičínu (3:5) a Startu98 (6:9) podlehly především kvůli nepovedeným třetím třetinám. V kanadském bodování se daří posilám Kvapilové a Žbánkové.

25.9.2022 | 14:00 | 1. SC Tempish Vítkovice | SC Dubina
Videopřenos:
zde

Crazy girls čeká po víkendovém utkání s Vítkovicemi druhé domácí utkání. Ve středu o státním svátku se Crazy girls utkají s Panthers Praha, které bude pro mnoho hráčem velmi pikantní. Utkání začíná v 18:00 na hale SH ZŠ Dobiášova.

28.9.2022 | 18:00 | SH ZŠ Dobiášova | Panthers Praha