Preview k zápasu
13.10.2017 - Redakce

Muži budou chtít na venkovní palubovce překvapit lídra z Vítkovic

8. kole Tipsport Superligy nabídne utkání mezi lídrem tabulky Vítkovicemi a FBC Liberec. Proti Soupeři z Ostravy se mužům dlouhodobě nedaří a nečeká velmi obtížný úkol.

1.SC Tempish Vítkovice (5-2-0-0)

Vstup do ročníku se modrobílému celku z Ostravy povedl na jedničku. V 7 zápasech dosud nenašli přemožitele a na svém kontě mají 19 bodů. Zaslouženě tak opanují tabulku Tipsport Superligy. V prozatímních duelech bodovali s FbŠ Bohemians, Panthers Otrokovice, Tatran Střešovice, Florbal Ústí, FBC Česká Lípa, FBC Ostrava a Sokol Pardubice.

Mezi lídry týmu nesmíme opomenout Lukáše Hájka, který nabral neuvěřitelnou formu. V 7 zápasech posbíral 28 kanadských bodů za 12 branek a 16 asistencí. Velkou míru zásluhy získaných bodech i trojice Rýpar, Firda, Delong. Ti se ukazují v TOP 10 Tipsport Superligy kanadského bodování. Velkou překážkou bude i reprezentační brankář Lukáš Souček.


FBC Liberec (1-1-2-3)

FBC Liberec získalo v dosavadním ročníku 7 bodů. Jedinou tří bodovou výhrou se zatím mohou pyšnit liberečtí z palubovky Florbal Ústí, kdy dokázali vyhrát v poměru 10:8. V předchozím duelu zdatně sekundovali klokanům z FbŠ Bohemians, ale kvůli promarněné první třetině si muži připsali porážku 2:6.

Tahouny zatím můžeme hledat mezi stálicemi v sestavě. Lukáš Veselého a Petra Saláta najdeme s 12 body na čele týmové produktivity. Radek Valeš zatím dokázal bodovat ve všech zápasech Tipsport Superligy. Do sestavy se navíc vrátil kapitán Pavel Hůza a i od něho se bude očekávat podíl na vstřelených brankách FBC Liberec.

Shrnutí

Liberecké hráče nečeká na venkovní palubovce nic lehkého. Pozor si budou muset dát především na první lajnu soupeře, která nasbírala neuvěřitelný počet bodů. Pokud se to FBC Liberec podaří, budou moci pomýšlet na nadějný výsledek. Dokáží překvapit?

Sobota 14. 10. 2017, 17:00, SC Dubina Ostrava

1.SC Tempish Vítkovice vs. FBC Liberec